در هندسه الهی برتری با اهل تقواست

شناسه خبر: NTg2NTk /

حجت الاسلام صدرایی، کارشناس مذهبی گفت: نظام عالم دارای هندسه ای است و خداوند طوری این هندسه را بنا نهاده است تا حق بر باطل پیروز شود،

تنکابن24 به نقل از خبرگزاری حوزه، حجت الاسلام صدرایی، کارشناس مذهبی در نشستی با موضوع توحید شناسی در جمع طلاب سطح 2 و 3 شهید مطهری و مرکز تخصصی زینب کبری(س) تنکابن بیان داشت: نظام عالم دارای هندسه ای است و خداوند طوری این هندسه را بنا نهاده است تا حق بر باطل پیروز شود، البته ممکن است، باطل کمی جولان دهد و غالب شود، ولی در نهایت حق پیروز است.

وی ادامه داد: هندسه کمال و معنویت هم این گونه بوده و راهی است که در آن آزمایش های الهی و رنج و سختی وجود دارد، و در حقیقت هندسه برتری اهل تقوا و غیر تقوا را خداوند این گونه قرار داده است.

این کارشناس مذهبی ادامه داد: در آیات 61 تا 64 سوره مبارکه یونس خدای سبحان می فرماید  که همه چیز در دست ماست. بنابراین باید برای حل مشکلات روحی و ... مبدا میل عوض شده و تنها به توحید توجه نمود.

حجت الاسلام صدرایی تصریح کرد: با توجه به این که انسان در درمان بیماری های اخلاقی و روحی نیاز به شناسایی و تسلط بر خویشتن دارد، لذا اگر شناخت درستی از خداوند پیدا کند، در سختی ها و فراز و نشیب ها دچار اضطراب نخواهد شد و  راهکارهای شناخت خدای متعال استفاده از الگوهای قرآن، توسل به ائمه (ع) و صبر می باشد.

 وی تاکید کرد: برای رسیدن به کمال راه برای همه باز است،  فقط باید طالب بود و تلاش کرد و مراقب بود که دچار احتجاج نشویم.

 

نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
مهمترین عناوین

کیمیا سامانه