ایرلند یادگیری برنامه نویسی را برای تمام دانشجویان اجباری می‌کند

برنامه نویسی براساس اعلام وزارت آموزش ایرلند، این کشور

شناسه خبر: NTgzMTI /

براساس اعلام وزارت آموزش ایرلند، این کشور تا سال 2019 برنامه‌های ویژه‌ای را برای رشد و توسعه علوم کامپیوتر خصوصا در زمینه برنامه‌نویسی، اجرا می‌کند.

 تنکابن24،  به نقل از خبرگزاری شینهوا، تمام دانش‌آموزان و دانشجویان در محدوده سنی 16 تا 20 سال می‌بایست در دوره‌های آموزش علوم کامپیوتر شرکت کنند و نمره قبولی بگیرند. مهمترین مبحث این کلاس‌ها آموزش مهارت‌های برنامه‌نویسی است.

ریچارد بروتون وزیر آموزش ایرلند گفت: ما قصد داریم تا سال 2019 تمام دانشجویان جدیدالورود، مهارت‌های برنامه‌نویسی کامپیوتر را به خوبی در مدرسه یاد گرفته باشند و هیچ مشکلی در این زمینه نداشته باشند.

وی افزود: این بخشی از برنامه‌های کشور در زمینه افزایش سطح سواد و توانمندی‌های دانش‌آموزان است که در رشته‌های علوم‌پایه، فناوری، مهندسی و ریاضیات اجرا می‌شود و برنامه‌نویسی کامپیوتر علاوه بر اینکه در دنیای امروز یک نیاز است باعث می‌شود توانایی‌های تفکر خلاق و حل مسئله به بهترین شکل ممکن پرورش پیدا کند.

بروتون خاطرنشان کرد: تمام دانش‌آموزان متقاضی ورود به دانشگاه می‌بایست در آزمون پایانی کالج‌های خود در این درس نمره قبولی را کسب کنند تا اجازه ورود به دانشگاه را داشته باشند.

پروفسور برایان مک کریث عضو تیم تحقیق و توسعه این طرح گفت: ما برای نوشتن این طرح از اساتید این حوزه و متخصصان شرکت‌های آی.بی.ام و اینتل که در زمینه علوم کامپیوتر پیشتاز هستند استفاده کرده‌ایم تا برنامه هم از نظر علمی و هم از نظر فنی و اقتصادی غنی و کامل باشد.

در این طرح نیازهای فنی و تخصصی اقتصاد ایرلند برای یک چشم‌انداز 10 ساله در نظر گرفته شده است و در نتیجه برنامه‌نویسی کامپیوتر به عنوان شالوده اصلی این طرح معرفی شده است.

انتهای پیام

نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
مهمترین عناوین

کیمیا سامانه