حمایت یک میلیارد تومانی از صنایع‌دستی خوسف و سرایان

شناسه خبر: NTkyNTI /

استاندار خراسان‌جنوبی گفت: برای دو شهرستان سرایان و خوسف در نظر داریم که با اختصاص یک میلیارد تومان اعتبار از فعالان حوزه صنایع دستی و گردشگری حمایت کنیم.

تنکابن 24 به نقل از ایسنا، سید علی اکبر پرویزی شب گذشته (۱۹ آذر) در حاشیه افتتاح دومین نمایشگاه منطقه‌ای صنایع دستی در بیرجند با تقدیر از برگزارکنندگان هنرمندان و صنعتگران شرکت کننده در این نمایشگاه اظهارکرد: این نمایشگاه با هدف معرفی و شناساندن فرهنگی غنی و قدیمی ایران اسلامی و ایجاد اشتغال، درآمدزایی و ارزش افزوده برای فعالان این حوزه تشکیل شده است. 

وی با تاکید بر اینکه صنایع‌دستی در خراسان‌جنوبی می‌تواند کمک زیادی به کاهش بیکاری و ایجاد اشتغال بکند، افزود: مسئولان و دستگاه‌های اجرایی باید در این زمینه کمک بیشتری کنند.

استاندار خراسان‌جنوبی ادامه داد: اگر گره کمک‌های فنی و اعتباری به لحاظ قانونی باز شود، کمک‌های بیشتری به این حوزه خواهیم کرد.

وی با اشاره به اینکه در گام نخست برای دو شهرستان سرایان و خوسف در نظر داریم که با اختصاص یک میلیارد تومان اعتبار از فعالان این حوزه حمایت کنیم، گفت: در شهرستان خوسف حمایت از تولید گل نرگس و در سرایان نیز از تولید سنگ‌های زینتی (هر شهرستان ۵۰۰ میلیون تومان) به صورت بلاعوض حمایت خواهیم کرد. 

پرویزی درخصوص بازاریابی و صادرات صنایع دستی نیز گفت: در این راستا باید سازمان میراث فرهنگی به همراه دیگر سازمان‌ها از جمله کمیته امداد، جهاد کشاورزی، اداره کل کار و دستگاههای اجرایی وابسته وارد شوند. 

وی تاکید کرد: اگر بازاریابی به خوبی انجام نشود به دنبال آن صنایع دستی؛ فروشی نخواهد داشت و گردش مالی با شکست روبرو خواهد شد، بنابراین باید بر روی بازاریابی و صادرات کار اساسی شود. 

استاندارخراسان‌جنوبی گفت: باید سلایق مصرف‌کنندگان خارجی را در تولیدات صنایع دستی مدنظر قرار دهیم و همچنین از سویی دیگر، میراث فرهنگی با وزارت امور خارجه ارتباط قوی‌تری برقرار کند. 

وی با اشاره به اینکه باید زمینه حضور گردشگران خارجی در تمامی مناطق و استان‌های کشور فراهم شود، افزود: حضور گردشگران خارجی و خرید آنها از صنایع دستی موجب می شود که تولیدکننده به ذائقه مخاطب آگاهی پیدا کند و تلاش کند که در همان راستا تولید کند.

دومین نمایشگاه صنایع دستی منطقه‌ای شرق کشور در بیرجند گشایش یافت

‌دومین نمایشگاه صنایع دستی منطقه‌ای شرق کشور شب گذشته ( ۱۹ آذر) با حضور مشاور معاون صنایع دستی کشور، استاندار خراسان‌جنوبی و جمعی از مسئولان و هنرمندان در بیرجند گشایش یافت.

به گزارش ایسنا منطقه خراسان‌جنوبی، دومین نمایشگاه صنایع دستی منطقه‌ای شرق کشور با حضور استان‌های "خراسان جنوبی، شمالی، رضوی، سیستان و بلوچستان، کرمان و همدان" در قالب ۱۰۵ غرفه در محل نمایشگاه بین المللی بیرجند کار خود را آغاز کرد.

در این نمایشگاه، هنرمندان ۱۱ شهرستان خراسان‌جنوبی "بیرجند،‌ خوسف، درمیان،‌ سربیشه،‌ نهبندان، قاین،‌ زیرکوه،‌ فردوس، طبس، سرایان و بشرویه" حضور یافته‌اند و از نزدیک به ارائه صنایع‌دستی این شهرها اقدام کرده‌اند. 

توحدی مشاور معاون صنایع دستی کشور، پرویزی استاندارخراسان‌جنوبی، حسینی معاون سیاسی استاندار خراسان‌جنوبی، معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری خراسان جنوبی به همراه مدیرکل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری استان از تمامی غرفه‌ها بازدید کرده و از نزدیک در جریان روند برپایی این نمایشگاه قرار گرفتند. 

دومین نمایشگاه صنایع دستی منطقه‌ای شرق کشور از امروز ۱۹ لغایت ۲۳ آذر ساعت ۱۶ لغایت ۲۲ در محل نمایشگاه بین المللی بیرجند برای بازدید علاقمندان دایر است.

نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
مهمترین عناوین

کیمیا سامانه