گلایه از نبود اسکله تفریحی در رامسر و تنکابن

شناسه خبر: NjE4MzA /

فرمانداران غرب مازندران از نبود اسکله تفریحی در رامسر و تنکابن گلایه کردند.

تنکابن24، محمد آزاد، فرماندار رامسر در این باره به خبرنگار ایسنا گفت: دریا یکی از مواهب ارزشمند خداوند است که بر ما ارزانی داشته است و وجود این نعمت الهی در شهرستان رامسر بر دیگر ظرفیت و پتانسیل ها و مزیت های آن افزوده است.

وی تصریح کرد: ۱۵ کیلومتر طول ساحل رامسر وجود دارد که قسمت اعظم آن ماسه‌ای بوده و در طول سال به ویژه در 6 ماهه نخست زمینه حضور انبوه مسافر و گردشگر و توریست برای بهره مندی از زیبایی و  امکانات و شنا در ساحل دریای مازندران وجود دارد اما باید اذعان کنیم که آنچه شایسته و بایسته این گردشگران است خدمات رسانی نشده است.

آزاد عنوان کرد: با ایجاد اسکله تفریحی می‌توان هم خدمات دهی خوبی به همشهریان و گردشگران ارائه داد و هم بخشی از مشکل اشتغال اهالی و ساکنین به ویژه جوانان را از این طریق رفع کرد. امروز رامسر از مزیت های بالقوه زیادی برخوردار است که اگر خوب برنامه ریزی شود موضوع بیکاری این شهرستان قابل رفع خواهد بود؛ اگر بتوانیم در دولت فعلی دو یا سه اسکله تفریحی به این منطقه اضافه کنیم بخش مهمی از نیازهای حوزه گردشگری در ساحل رفع می شود.

سید امیرحسینی جو، فرماندار تنکابن نیز به خبرنگار ایسنا گفت: از ویژگی های غرب مازندران پتانسیل شاخص گردشگری دریایی است. با وجود این موهبت الهی ساحل و دریا در منطقه حداکثر ۳ ماه از سال و به صورت سنتی، صرفا شنا در مناطق محدود با نگرانی های گسترده انجام می شود. ایجاد اسکله های تفریحی با ساماندهی قایق ها و جت اسکی های موجود زمینه گسترش صنعت گردشگری دریایی و تفریحات مرتبط را فراهم کرده و قابلیت ایجاد اشتغال سودآور و  نشاط و امنیت در منطقه را نیز به وجود می آورد.

وی تاکید می کند: در این راستا حذف تعدد مراجع تصمیم گیری و هدایت سرمایه گذار به یک سازمان واحد به عنوان متولی و محاسبه عوارض قانونی در قالب گردشگری می تواند زمینه جدی برای جذب سرمایه گذاران را فراهم کند. در این راستا با نگاه توسعه محور استاندار مازندران در مسیر سیاست های دولت تدبیر و امید تحقق این انتظار عمومی زمینه های رونق و گسترش اقتصاد پایدار و پویا را در منطقه  فراهم می‌کند.

به گزارش ایسنا، شهرهای استان مازندران به واسطه نزدیکی به دریا و بهره مندی از سواحل زیبا، استعداد ویژه در جذب توریست و گردشگر دارند اما رونق گردشگری به واسطه وجود برخی زیرساخت ها تحقق می‌یابد. زیرساخت هایی مانند اسکله های تفریحی و توریستی می تواند یکی از بسترهای لازم برای جذب گردشگر باشد.
انتهای پیام

 

نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
مهمترین عناوین

کیمیا سامانه