اظهارنظر وزیر بهداشت دولت سازندگی درباره آیت‌الله هاشمی رفسنجانی

شناسه خبر: NjE4NjQ /

وزیر بهداشت دولت سازندگی گفت: لقب سردار سازندگی که مردم به آیت‌الله هاشمی رفسنجانی دادند، بسیار شایسته وی بود.

 تنکابن24، دکتر ایرج فاضل در گفت‌وگو با ایسنا، گفت: آیت‌الله هاشمی رفسنجانی یکی از شخصیت‌های اساسی و اصلی جمهوری اسلامی است. وی از کسانی است که قبل از پیروزی انقلاب اسلامی به عنوان شخصیتی کارساز حضور داشت و بعد از انقلاب هم یکی از مهم‌ترین نقش‌ها را در کشور داشته است.

وی که در دوره‌ای از ریاست جمهوری آیت‌الله هاشمی رفسنجانی، به عنوان وزیر بهداشت در کابینه حضور داشت، افزود: به نظرم وی در صحنه داخلی، سیاستمداری درستکار بود و تا جایی که خودم با ایشان کار کردم، صداقت وی را تایید می‌کنم. وی فردی مصمم، جدی و خوشفکر بود و به وزرای خود اختیار می‌داد و البته در کار آنها نظارت می‌کرد و دخالت جزیی در کار وزرای کابینه نداشت. ایشان در مشورت‌ها با صداقت راهنمایی می‌کردند و به نظر من لقب سردار سازندگی که مردم به وی دادند بسیار شایسته وی بود.

فاضل ادامه داد: نکته مهم دیگر شخصیت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی دید خارج مرزی و بین‌المللی ایشان بود. وی دید بسیار قوی و صحیحی داشت. اهل مناقشه و جنگ نبود، پیوسته سعی وی در حل اختلافات بود و در جهت ایجاد جایگاهی خوب برای مملکت تلاش می‌کرد. در رابطه با سیاست خارجی ما کمتر شخصیتی مثل ایشان داشتیم. شاید یکی از بهترین دوران روابط ایران و عربستان به زمان ریاست جمهوری آیت‌الله هاشمی رفسنجانی بازمی‌گردد.

وی ادامه داد: اصولا اعتدال، میانه‌روی، ایران‌دوستی و عشق به خدمت و صمیمانه با مردم بودن از خصوصیات برجسته آیت‌الله هاشمی رفسنجانی بود. موضع‌گیری‌های آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در موارد مختلف به دل مردم می‌نشست. امروز دوست و دشمن از فقدان این مرد بزرگ متاثر هستند. حتی دشمن هم نمی‌تواند شخصیت همه جانبه ایشان را کتمان کند.

فاضل در پایان گفت: فقدان آیت‌الله هاشمی رفسنجانی خسران بزرگی برای مملکت است و افسوس که این مرد عزیز از دست رفت.

انتهای پیام

نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
مهمترین عناوین

کیمیا سامانه