استاندار مازندران اعلام كرد

رشد 40 درصدی كشفيات كالای قاچاق در مازندران

شناسه خبر: NjE5NDY /

استاندار مازندران گفت: كشفيات كالای قاچاق در استان طی سال 95 نسبت به سال قبل 40 درصد افزايش داشته است.

تنکابن24 به نقل از کارمندشمال، ربيع فلاح جلودار، استاندار مازندران در جلسه كميسيون برنامه‌ريزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق كالا و ارز استان با اشاره به اين كه قاچاق كالا از بحث‌های مهم در استان است كه با جديت دنبال می‌شود، بيان داشت: گر چه پديده قاچاق به صورت سازمان يافته صورت می‌گيرد، ليكن روند مبارزه با آن در كشور با عزم راسخ در حال تسريع است.

استاندار با اعلام اين كه كشفيات كالای قاچاق در استان طی سال 95 نسبت به سال قبل 40 درصد افزايش داشته است، ياد آور شد: در مازندران ضمن تقويت روند مقابله و كشف كالای قاچاق، اولويت در اين بخش با اجرای طرح‌های پيشگيرانه است.

وی، با تصريح بر اين كه مختصات فنی كالاها توسط مبادی ذی ربط مشخص شود و طی طرحی به عموم در اين خصوص آموزش‌های لازم ارايه گردد تا مردم هنگام مواجهه با كالا، توان تشخيص كالای استاندارد و مجاز را از قاچاق داشته باشند، بر تداوم اطلاع رسانی‌ها در حوزه‌های مختلف مبارزه با قاچاق كالا تاكيد كرد.

ربيع فلاح جلودار، با اشاره به اين كه برای مهار پديده قاچاق بايد كار علمی صورت گيرد و مصاديق كالاهای قاچاق كاملا مشخص شود، افزود: طرحی برای شناسايی ماهی‌های خاوياری دريايی و پرورشی تهيه شود و آموزش‌های لازم به افراد برای كار در اين حوزه داده شود.

وی، در بخش ديگری از سخنان خود با اشاره به اين كه قريب 50 درصد چاه‌های كشاورزی فاقد پروانه هستند، خاطر نشان ساخت: موقعيت مكانی اين چاه‌ها در سراسر استان مشخص گردد تا مقدمات صدور مجوز تمهيد شود، چرا كه هدف از اين اجرای طرح ممانعت از تامين آب مورد نياز كشاورزان نيست بلكه بهينه كردن روند برداشت هاست.

استاندار در ادامه تاكيد كرد: اولويت‌های مبارزه با كالای‌ قاچاق در استان روشن شود.

در آغاز اين جلسه پيرفلك، دبير كميسيون برنامه‌ريزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق كالا و ارز استان، گزارشی از آخرين اقدامات، فعاليت‌ها و برنامه‌های آينده اين كميسيون ارايه نمود.

نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
مهمترین عناوین

کیمیا سامانه