امام‌جمعه تنکابن:

باید آیت‌الله هاشمی را فرمانده‌ی سازندگی خواند

شناسه خبر: NjE5NDk /

امام‌جمعه تنکابن با تقدیر از عملکرد آیت‌الله هاشمی در دوران سازندگی و تدوین چشم‌انداز 20 ساله، گفت: باید آیت‌الله هاشمی را به‌حق فرمانده‌ی سازندگی معرفی کرد.

به گزارش تنکابن24، حجت‌الاسلام عبدالعلی پور اکبر در مراسم یادبود آیت‌الله هاشمی رفسنجانی، اظهار کرد: در قرن‌های اخیر، جامعه اسلامی محصور در خانه و منحصر به نماز و عبادت شده بود و برنامه‌های سیاسی را شامل نمی‌شد تا زمانی که حضرت امام دوباره بعد سیاسی را مطرح کرد و بشریت را به حرکت درآورد.

وی در ادامه با اشاره به حوادث 15 خرداد، گفت: خیلی از افراد به امام لبیک گفتند اما عده‌ای تغییر روش دادند و جدا شدند، عده‌ای هم به بُعد فرهنگی بسنده کردند و عده‌ای هم چون آیت‌الله هاشمی، از 15 خرداد تا سال 57 در خط مبارزه با شاه و پهلوی باقی ماندند و تا آخر ایستادند و تغییر روش ندادند.

امام‌جمعه تنکابن نقش آیت‌الله هاشمی را در افزایش توسعه و تمدن کشور بسیار تأثیر گزار دانست و افزود: آقای هاشمی بعد از جنگ، با دست‌خالی سازندگی‌های بسیاری انجام داد و به دستور حضرت آقا به مجمع تشخیص مصلحت نظام، سند چشم‌انداز 20 ساله را با کمک 400 کارشناس تدوین کرد و باید به‌حق ایشان را به‌عنوان فرمانده سازندگی معرفی کرد.

این مسئول تألیف کتاب «تفسیر راهنما» ی ایشان که جز تفاسیر برتر عالم اسلام است را بیانگر بعد بالای علمی وی دانست و عنوان کرد: آیت‌الله هاشمی پس از رحلت امام خمینی (ره)، در انتخاب رهبری و تقویت جایگاه ولایت‌فقیه نقش اساسی و تأثیرگذاری داشت.

نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
مهمترین عناوین

کیمیا سامانه