امام‌جمعه تنکابن در گفت‌وگو اختصاصی با تنکابن24:

حصر سران فتنه، نهایت رأفت و رحمت انسانی و اسلامی نظام نسبت به این افراد است

شناسه خبر: NjEwMDE /

امام‌جمعه تنکابن گفت: در هیچ مذهب، مکتب و ملتی این‌طور مزدوران اجنبی را آزادی نمی‌دهند و حصر سران فتنه نهایت رأفت و رحمت انسانی و اسلامی نظام نسبت به این افراد است که به‌فرمان رهبری انجام شد.

به گزارش تنکابن24، حجت‌الاسلام عبدالعلی پوراکبر در گفت‌وگو اختصاصی به مناسبت 9دی به خبرنگار تنکابن24، اظهار کرد:  انقلاب اسلامی ایران تنها انقلابی‌ست که با حفظ هویت ارزش‌ها و اصول، به راه خود ادامه داده است و هیچ تغییری در اهداف آن به وجود نیامده و این حفظ هویت به دلیل ویژگی‌های مخصوص این انقلاب یعنی سنگر غیرقابل نفوذِ " ولایت‌فقیه" و " مردمی بودن" انقلاب است.

 

نقش والای ولایت‌فقیه

وی در تبیین نقش والای رهبری، خاطرنشان کرد: اگر تدابیر ولایت‌فقیه در طول این 37 سال نبود، قطعاً اثری از انقلاب نمی‌ماند و در فتنه 88 نیز ایشان توانست ماهیت استکبار و وطن‌فروشان را نمایان کند تا همگان متوجه شوند که دست اجنبی در کار است.

امام‌جمعه تنکابن 9دی را متعلق به رهبری دانست و اعلام کرد: اگر روشنگری‌های حضرت آقا نبود، 9دی خلق نمی‌شد و در این روز جایگاه رهبری برای دنیا و همه‌ی ما بیش‌ازپیش مشخص شد.

 

تنها انقلاب غیرحزبی

این مسئول امتیاز دیگر انقلاب جمهوری اسلامی ایران را مردمی بودن آن عنوان کرد و افزود: خوشبختانه این انقلاب تنها انقلابی بود که حزبی نبود و به پشتوانه‌ی توده‌ی مردم انقلاب کرد و پس‌ازآن پایه‌های نظام را به‌وسیله‌ی انتخابات مردمی محکم کرد و قانون اساسی وضع کرد و در تمامی مراحل، هیچ وابستگی به هیچ حزبی نداشت.

 

دریافت حقوق‌های نجومی، بسیار برای مردم رنج‌آور است

حجت‌الاسلام پوراکبر لبیک‌گویی مردم به حضرت امام و رهبری در تمام صحنه‌های حساس نظام را، به دلیل لمس کردن قصد خدمت به مردم در این انقلاب بیان کرد و گفت: مردم واقعاً لمس کردند که این نظام برای خدمت به مردم است و سو استفاده‌های صورت گرفته، در برنامه نظام و رهبری نیست.

 

وی مسئله دریافت حقوق‌های نجومی را سو استفاده عده‌ای از موقعیتشان در مدیریت کلان کشور عنوان کرد و یادآور شد: این مسائل بسیار برای مردم رنج‌آور است اما آن‌ها می‌دانند که این مسائل در برنامه‌ریزی نظام و رهبری نبوده بلکه سو استفاده عده‌ای از موقعیت و فرصتشان در مدیریت کلان کشور بوده است و حساب این‌ها با اصل نظام و انقلاب جداست و هرگز امام و رهبری با این حرکات موافق نیستند.

 

حماسه بی‌نظیر 9دی، در امتداد خط عاشورا

مدیر حوزه علمیه بابل حماسه بی‌نظیر 9دی را حرکتی کاملاً مردمی دانست که بدون سرمایه‌گذاری و دعوت شخص یا نهادی و فقط در سایه هدایت‌های مقام عظمای ولایت، به خروش درآمد.

 

این استاد حوزه و دانشگاه، عامل ایجاد، هدایت و حفظ انقلاب را جریان عاشورا معرفی کرد و گفت: انقلاب اسلامی ایران در اصل در عاشورای سال 42 در فیضیه شروع شد و با تظاهرات سال 57 موجب فرار شاه شد و در ادامه نیز این پیوند با عاشورا و ماه محرم در این مدت انقلاب ما را بیمه کرد.

 

حجت‌الاسلام پوراکبر عامل اصلی به جوش آمدن خون مردم را هتاکی در روز عاشورا به رهبری اعلام کرد و افزود: این‌گونه بود که غیرت عاشورایی مردم به جوش آمد و حماسه‌ای عظیم به راه افتاد.

 

وی ادامه داد تا زمانی که بتوانیم سنگر ولایت‌فقیه، پیوند با مردم و عاشورایی بودن انقلاب را حفظ کنیم، همیشه نظام، کشور، ناموس و دین ما حفظ خواهد شد.

 

حصر سران فتنه، بزرگ‌ترین لطف نسبت به این افراد

امام‌جمعه تنکابن درباره‌ی محاکمه‌ی سران فتنه، اظهار کرد: وقتی صراحتاً اسرائیل این‌ها را سربازان خود اعلام کرد و آمریکا و انگلیس از این افراد حمایت کرد و خودشان در تظاهرات شعار سر دادند که انتخابات بهانه است و اصل نظام بهانه است، بنابراین مزدوری و وطن‌فروشی این افراد ثابت ‌شده است و اگر محاکمه شوند، قطعاً حکمشان اعدام است.

 

این مسئول، مصلحت‌اندیشی حضرت آقا در حصر و محدودیت قرار دادن سران فتنه را بزرگ‌ترین لطف نسبت به این افراد دانست و یادآور شد: این‌ها هنوز هم از دشمن و کسانی که حرمت‌شکنی کرده و با اصل نظام مخالفت کردند، اعلام برائت و پشیمانی نکردند و آنان را لشکر خدا نامیدند.

 

حجت‌الاسلام پوراکبر حصر سران فتنه را نهایت رأفت و رحمت انسانی و اسلامی نظام نسبت به این افراد دانست و گفت: در هیچ مذهب، مکتب و ملتی این‌طور به مزدوران اجنبی آزادی نمی‌دهند.

 

خبرنگار: حدیثه گلی نیک

 

نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
مهمترین عناوین

کیمیا سامانه