معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار اعلام کرد:

طرح اتصال کهگیلویه و بویراحمد به آزادراه "شیراز-اصفهان" آماده جذب سرمایه گذار

شناسه خبر: NzE3MTU /

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: مجوزهای لازم از وزارت راه و شهرسازی و همچنین مطالعات اولیه برای اتصال این استان به آزادراه شیراز- اصفهان به اتمام رسیده و این طرح برای آغاز عملیات اجرایی آماده جذب سرمایه گذار و تامین اعتبار است.

تنکابن24 به نقل از گروه دریافت خبر ایسنا، پژمان نیک اقبالی افزود: بر اساس مطالعات انجام شده میزان سرمایه گذاری اولیه برای آغاز طرح اتصال استان به این آزادراه افزون بر 1000میلیارد تومان است.

وی بیان کرد: در صورتی که سرمایه­‌گذار متقاضی انجام 100درصد کار اجرایی این طرح باشد نیازی به اخذ مجوز کمیسیون 215 نیست اما در صورتی که حدود 30درصد اجرای آن را تقبل کند نیازمند گرفتن مجوز از وزارت راه و شهرسازی و سازمان مدیریت و برنامه­‌ریزی است .

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: بر اساس مطالعات انجام شده مسیر پیش بینی شده برای اتصال استان به شبکه آزادراهی کشور حدود 50 تا 60 کیلومتر است.

نیک اقبالی با اشاره به اهتمام ویژه دولت یازدهم به حوزه زیرساخت­های جاده­ای در استان تصریح کرد: ظرف سه سال گذشته افزون بر 500میلیارد تومان در بخش بهسازی و زیرساخت راههای استان اعم از اصلی، فرعی و برطرف کردن نقاط حادثه خیز هزینه شده است.

وی ادامه داد: با ساخت 71.5 کیلومتر بزرگراه جدید در استان کهگیلویه و بویراحمد طی دولت یازدهم طول بزرگراه های این استان از 50 به بیش از 122 کیلومتر رسید و حدود 200 کیلومتر بزرگراه در استان نیز در حال ساخت است.

به گزارش ایسنا، استان کهگیلویه و بویراحمد حدود 6000 کیلومتر راه از جمله بزرگراه، راه اصلی، فرعی و روستایی دارد که از این میزان 142کیلومتر بزرگراه، 505 کیلومتر راه اصلی، 1238 کیلومتر راه فرعی و مابقی نیز روستایی است.
انتهای پیام

نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
مهمترین عناوین

کیمیا سامانه