نماینده مردم تنکابن، رامسر و عباس‌آباد تأکید کرد

ضرورت جلوگیری از شیوع تب کریمه کنگو با رعایت مسائل بهداشتی و پیشگیرانه در دامداری‌های سنتی

شناسه خبر: NzExMDk /

نماینده مجلس دهم با بیان اینکه بیماری تب کریمه کنگو اکثراً در دامداری‌های سنتی رخ می‌دهد، نسبت به شیوع آن هشدار و بر لزوم رعایت مسائل بهداشتی و پیشگیرانه در این مراکز تأکید کرد.

به گزارش تنکابن24، شمس الله شریعت نژاد در گفت‌وگویی با تأکید بر ضرورت جلوگیری از شیوع تب کریمه کنگو در کشور به‌ویژه استان مازندران، اظهار کرد: این بیماری اغلب در دامداری‌های سنتی گسترش پیدا می‌کند زیرا مسائل بهداشتی و پیشگیرانه در این مراکز صورت نمی‌گیرد.

وی افزود: در دو سال گذشته نیز موردی مبتلا به بیماری تب کریمه کنگو در شهر چالوس مشاهده شده بود که نشان‌دهنده برخی بی‌توجهی‌ها نسبت به این بیماری است.

نماینده مردم تنکابن، رامسر و عباس‌آباد، تصریح کرد: سازمان دامپزشکی باید با توجه به دستورالعمل‌های این سازمان برای ملزم کردن افراد به رعایت مسائل بهداشتی و پیشگیرانه در سطح دامداری‌های سنتی تلاش کند.

این مسئول با اشاره به اینکه تاکنون هیچ نشانه‌ای از وجود چنین ویروسی در دامداری‌های صنعتی مشاهده نشده است، متذکر شد: این نشان می‌دهد که باید نظارت‌ها را بر دامداری‌های سنتی افزایش داد.

شریعت نژاد ادامه داد: باید از سوی دیگر به مصرف‌کننده‌های گوشت هشدارهای لازم داده شود تا گوشت‌های استاندارد را از مراکز معتبر خریداری و مصرف کنند.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی در پایان نسبت به وزارت بهداشت متذکر شد: باید نظارت دقیقی بر فروش و توزیع گوشت انجام شود تا بتوان مواد آلوده به بیماری تب کریمه کنگو را کنترل کرد.

 

نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
مهمترین عناوین

کیمیا سامانه