پرس تی وی پخش می کند

«مذاکره اهریمن» مستندی با موضوع فروش اسلحه به کشورهای آفریقایی

شناسه خبر: Nzc5MTU /

«مذاکره اهریمن» (Devil's Bargain) عنوان مستندی است به کارگردانی شلی سیول که در شبکه پرس تی وی به بررسی موضوع فروش اسلحه به کشورهای آفریقایی می پردازد.

 تنکابن24 به نقل از خبرگزاری فارس، این مستند به تهیه کنندگی دبورا پارک و شلی سیول در سه قسمت 25 دقیقه ای به سه زبان انگلیسی، روسی و سومالیایی تولید شده است و موضوع فروش اسلحه به کشورهای آفریقایی و سود سرشار کشورهای سلطه گر ناشی از رشد این صنعت به بهانه مبارزه با تروریسم به ویژه پس از حادثه یازده سپتامبر 2001 را مورد بررسی قرار می دهد.

 

مستند «مذاکره اهریمن» (Devil's Bargain) روایتگر دزدی، قتل، تجاوز و وحشیگری در کشورهای وارد کننده اسلحه است که اغلب قربانیان این فضای خشن، کودکان هستند.

 

این مستند همچنین از کشورهای عضو شورای امنیت یعنی آمریکا، انگلیس،فرانسه، چین و روسیه به عنوان بزرگترین صادرکنندگان اسلحه نام می برد و در ادامه به درخواست 139 کشور مبنی بر تنظیم قراردادهای بین المللی برای تولید و تجارت اسلحه و امکان ردیابی اسلحه ها از طریق شماره سریال اشاره می کند که این درخواست مورد مخالفت آمریکا قرار گرفت و با رای ممتنع روسیه و چین مواجه شد.

 

مستند «مذاکره اهریمن» (Devil's Bargain) 20 تا 22 شهریور ماه ساعت 05:00 بامداد به وقت تهران از شبکه پرس تی وی پخش می شود. تکرار این برنامه نیز در چهار نوبت در ساعات 10:00 ، 16:00 ، 22:00 و 02:00 پخش خواهد شد.

 

انتهای پیام/ 

 

نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
مهمترین عناوین

کیمیا سامانه