حسین کاظمی‌پرندان

هیاتی‌ها مراقب نفوذ شیعه انگلیسی باشند

شناسه خبر: NzgyMTU /

مسئولین هیات در صورت عدم مراقبت، در معرض "آفت‌های درونی و بیرونی" خطرناکی قرار دارند.

به گزارش تنکابن24، "هیات" را می‌توان قدیمی‌ترین و باسابقه‌ترین تشکل دینی، سیاسی، فرهنگی و اجتماعی در جامعه‌ ایران دانست.
نقش هیات‌ها در پیروزی انقلاب اسلامی و مبارزه با رژیم پهلوی و پس‌ازآن تا به امروز در عرصه‌های فوق‌الذکر بر کسی پوشیده نیست.

 

تعریف هیات

رهبر فرزانه انقلاب حضرت امام خامنه‌ای هیات را به‌ مثابه کلاس درس دانسته و معتقدند: "هیات‌های مذهبی باید کلاس درس باشند؛ یعنی اگر کسی ده جلسه یا یک دهه رفت پای منبری نشست، آخر دهه احساس کند یک مطلب را فهمیده است... این جز نقص‌های کنونی کشور ماست".

"هیات" یک کانون جوشان محبت و عاطفه است، محبتی از جنس نور از چشمه‌ی زلال اهل‌بیت علیهم‌السلام برای جوانان و نوجوانان تشنه معرفت است.

"هیات" یک مأمن امن و پناهگاه مطمئن است که نقش بسیار سازنده‌ای در تأمین امنیت و آرامش روحی برای جوانان و نوجوانان دارد.

اما مسئولین هیات در صورت عدم مراقبت "هیات" در معرض "آفت‌های درونی و بیرونی" خطرناکی قرار می‌گیرند.

 

آفات درونی:

آفات درونی مربوط به شکل و قالب هیات‌هاست و ممکن است دامن‌گیر همه‌ی ارکان هیئت؛ یعنی: سخنران، مدیر، مداح و مستمعین باشد، آفاتی مانند حسادت‌های منفی، شهرت‌طلبی‌ها، اسراف، چشم هم‌چشمی، ریخت‌وپاش و همچنین آنچه مربوط به شخص "مداح" است، برجسته‌تر است که در حوزه‌ی فنی مانند سبک‌ها و اجرای آن‌ها مشاهده می‌شود.

باید از سبک‌های آلوده پرهیز کرد، تعبیر رهبر فرزانه و حکیم انقلاب در این موضوع بسیار عالی است که می‌فرمایند: "محتوای عالی و قدسی را در ظرف آلوده و نجس نباید ریخت".

 

آفات بیرونی:

اما آفاتی که از ناحیه‌ی بیرون، یعنی دشمن، دامن‌گیر هیات می‌شود بسیار مهم است، چون هیات‌ها بسیار در جنگ نرم مؤثر و کارآمد هستند و اصلاً به تعبیری می‌توان گفت: "انقلاب ما یک انقلاب هیئتی بود و از هیات‌ها رشد و نمو پیدا کرد".
 
قطعاً دشمن که از هیات‌ها آسیب‌دیده، برای صدمه زدن به این سنگر مهم و منحصربه‌فرد تمام تلاشش را خواهد کرد.
 
اگر توانش این امکان را بدهد که مانع برگزاری هیات شود، قطعاً مضایقه نمی‌کند که الحمدالله و به برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و خون بابرکت شهدای عزیز، هرگز این امکان را ندارد؛ اما دشمن درصدد تضعیف، تخریب و "نفوذ" در آن‌ها و خنثی کردن آن‌ها هست و خواهد بود.

امروزه شاهدیم اکثر هیات‌های ما برای خدا و به عشق آقا اباعبدالله(ع) کار می‌کنند و اگر هیات‌های عزاداری نبودند اصلاً عزاداری اباعبدالله(ع) فراموش می‌شد؛ اما مجالس و هیات‌هایی هستند که خواسته یا ناخواسته آبروی شیعه را می‌برد که ان‌شاالله این هیئت‌ها نیز خطر هدف دشمن را متوجه و مبلغ افکار دشمنان قسم‌خورده نشوند.

 

هیاتی شدن و حسینی ماندن

"هیاتی" شدن آسان است، مثلاً تصمیم بگیریم با بچه‌های هیئت رفیق، هم‌سفر و هم‌سفره شویم، مثل اون‌ها لباس بپوشیم، ریش بگذاریم، انواع انگشتر عقیق و فیروزه و یمنی دست کنیم و یا از بهترین و زیباترین روسری و چادر با طرح‌های ایرانی، عربی و لبنانی و ... سر کنیم و ساق دست‌های متنوع بپوشیم، می‌شویم هیاتی؟!

حال اگر در همین مسیر غرق در تجملات هیئتی شویم یقیناً اسلام، مذهب و دین را از زاویه دید ناقص و آن‌گونه که خودمان دوست داریم، می‌بینیم و می‌پسندیم.
  
اما اگر تلاش کنیم در مرحله خودسازی بعد از «هیئتی» شدن، «حسینی» بمانیم و به ظواهر و تجملات هیاتی توجه نکنیم و در مسیر راه بیاندیشیم که امام‌حسین(ع) چگونه می‌پسندد، همان‌گونه در رفتار، گفتار، کردار، پوشش، احترام به پدر و مادر، احترام به استاد و بزرگ‌تر، احترام به همسر و تربیت فرزند بر مبنای روش و منش امام‌حسین(ع) باشیم.
پس هیاتی شدن آسان و حسینی شدن مشکل و حسینی ماندن، بسیار مشکل است.


کسانی که می‌توانند حسینی بمانند

حسینی ماندن یعنی: شهید محسن حججی پس از خودسازی، برای خدا خم شد پای پدر و مادر را بوسید تا خدا به او عزت دهد.

حسینی ماندن یعنی: مداح و روضه‌خوان هر مطلب و حرکتی را که در مجالس عزاداری باعث وهن و سو استفاده دشمن می‌گردد، روی امیال و خواهش‌های شخصی و سلیقه‌ای و تقلید از هیات‌های نوظهور، پا بگذارد و به پیروی از ولی امر مسلمین جهان عزاداری واقعی در شأن اهل‌بیت(ع) را برگزار نماید.

حسینی ماندن یعنی: مسئولین هیئت به‌گونه‌ای برنامه‌ریزی نمایند که نماز ظهر عاشورا (واجب) را به خاطر عزاداری (مستحب) به فراموشی نسپارند.

حسینی ماندن یعنی: به تبعیت از سید و سالار شهیدان امام‌حسین(ع) در هر مکان و زمانی که هستیم الگوی کامل فریضه امربه‌معروف و نهی از منکر را در جامعه پیاده نماییم.

حسینی ماندن یعنی: تک‌تک ما وظیفه‌داریم نگذاریم تفکرات "شیعه انگلیسی" در مجالس عزاداری امام‌حسین(ع) نفوذ کند.


شیعه انگلیسی

"تشيع انگليسی" يا "شيعه لندنی"؛ اصطلاحی که مدتی است بر سر زبان‌ها افتاده است.
 
پس از «اسلام آمريکايی» که امام خمينی(ره) در برابر اسلام ناب محمدی(ص) تبيين کردند، رهبر فرزانه و حکیم انقلاب و نخبگان کشور از تهديدی به نام «تشيع انگليسی» پرده برداشتند.
 
تشيعی که از لندن و با حمايت سرويس‌ اطلاعاتی اين کشور حمايت و ترويج می‌شود تا محصول تفرقه را در کشورهای اسلامی برداشت کند.
  
تشيعی که با هزينه‌های سنگين تبليغاتی تمام توان خود را براي پيوند شيعه با خشونت و قرار دادن آن در مقابل ساير فِرَق اسلامی تجميع کرده است.
 
رهبر معظم انقلاب در موارد و مناسبت‌های مختلف نيز‌ بر کليدواژه‌های "تسنن آمريکايی" و "تشيع آمريکايی" تاکيد داشته‌اند. در آخرين مورد نيز ايشان در سالگرد رحلت امام‌خمينی(ره) در بياناتشان در حرم مطهر امام بار ديگر ضمن تبيين اختلاف‌افکنی آمريکا در ميان شيعه و سنی تصريح کردند: "به اين هم شيعه توجه کند هم سنی، بازی دشمن را نخورند. آن تسننی که آمريکا از آن حمايت کند و آن تشيعی که از مرکز لندن صادر شود به دنيا، این‌ها مثل هم هستند. هر دو برادران شيطان هستند و هر دو عوامل آمريکا و غرب و استکبار هستند".
   
دکتر حسن رحیم‌پور ازغدی، عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی،‌ ازجمله افرادی بودند که روشنگری درباره "شيعه انگليسی" را آغاز کردند.
 
اوج تبيين اين جريان، در يک سخنرانی ایشان در نماز جمعه سال 1393 از بدعت‌های جريان موسوم به "تشيع لندنی" در کشور پرده برداشت و هدف اين جريان را احمق نشان دادن شيعه عنوان کرد.

 


امیدواریم که همه ما بتوانیم مبلغ خوبی برای اسلام ناب محمدی(ص) و فرهنگ و رسالت عاشورا و پیاده نمودن فریضه واجب امربه‌معروف و نهی از منکر باشیم و اجازه ورود فرهنگ "شیعه انگلیسی" را به مجالس عزاداری امام‌حسین(ع) را ندهیم.


"خدایا ما را حسینی زنده بدار، عاشورایی بمیران، با شهدای کربلا محشور بگردان" آمین.

یادداشت: حسین کاظمی پرندان، مدیرمسئول دوهفته‌نامه صبح طبرستان

نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
مهمترین عناوین

کیمیا سامانه