فرمانده انتظامی شهرستان تنکابن:

بیش از ۲۲ هزار نفر در تنکابن تذکر لسانی دریافت کردند

شناسه خبر: NzgyNzg /

فرمانده انتظامی شهرستان تنکابن گفت: در موضوع بدحجابی بیش از ۲۲ هزار نفر امسال از نیروی انتظامی شهرستان تنکابن تذکر لسانی دریافت کردند.

به گزارش تنکابن24، سرهنگ رامین شمس در گفت‌وگو با خبرنگار ما به مناسبت هفته نیروی انتظامی، اظهار کرد: هر مقدار گرایش مردم و جوانان ما به سمت دین بیشتر باشد، اثرات مثبت آن در جامعه به‌خوبی نمایان می‌شود.

وی با بیان اینکه در دهه اول محرم امسال در شهرستان تنکابن در بعضی از روزها حتی یک جرم هم نداشتیم، افزود: در این ایام همه نگاه‌ها مذهبی بود و همه در مراسمات مشغول عزاداری بودند.

فرمانده انتظامی تنکابن خاطرنشان کرد: بسیاری از اندیشمندان دنیا بر این باور هستند که جوامع را باید به نحوی به مدینه فاضله تبدیل کرد اما ما از دستورات انسان‌ساز دینمان غافل هستیم.

این مسئوول اضافه کرد: با همه تلاش‌هایی که بشر تاکنون کرده اما نتوانسته دنیا را به مدینه فاضله تبدیل کند زیرا همواره در مقابلشان افرادی بودند که باعث بروز ناهنجاری می‌شدند و این افراد نیازمند دستگاهی مقابله‌گر همچون پلیس هستند.

سرهنگ شمس در ادامه به بیان آمار اقدامات نیروی‌ انتظامی این شهرستان در یک سال اخیر پرداخت و گفت: امسال ۷ هزار و ۶۵۰ تماس تلفنی با مرکز فوریت‌های پلیس ۱۱۰ گرفته شد که همگی عملیاتی شدند.

وی افزود: ۴ هزار و ۶۸۵ دستگاه خودرو از ابتدای سال تاکنون در شهرستان تنکابن متوقف و ۲ هزار و ۹۱۰ دستگاه خودروی متخلف توقیف شده است.

فرمانده انتظامی شهرستان تنکابن با بیان اینکه در سال جاری ۱۹۱ درصد افزایش کشفیات نسبت به سال گذشته داشتیم، گفت: امسال ۲۷ هزار و ۷۴۰ نخ سیگار قاچاق، ۲ هزار و ۷۹۷ تجهیزات دیش ماهواره، ۲۹ درصد مشروبات داخلی و ۹۸ درصد مشروبات الکلی خارجی کشف کردیم.

این مسئوول با تأکید بر اینکه باید جوانان خود را نسبت به خطرات آگاه کنیم، تصریح کرد: در همین شهر مذهبی و شیعه‌نشین ما تنکابن، بیش از ۱۰ هزار و ۶۵۰ قرص جنسی و روان‌گردان و ۲ هزار و ۲۵۰ سی‌دی و ۵۰ قبضه سلاح غیرمجاز کشف کردیم.

شمس با اشاره به اینکه موضوع بدحجابی همیشه موردانتقاد خانواده‌های معظم شهدا و جانبازان این شهرستان است، یادآور شد: امسال به ۲۲ هزار و ۱۶۳ نفر توسط نیروهای انتظامی شهرستان تنکابن تذکر لسانی داده شد و ۴۱۰ خودرو که سرنشینان آن با کشف حجاب دهن‌کجی به آرمان‌های ارزشی ما کرده بودند، توسط سامانه‌ مخصوص پلیس توقیف شدند.

وی اضافه کرد: دستگیری ۳۵۶ اتباع بیگانه و ۷۲۱ قاچاقچی و خرده‌فروش مواد، پلمپ ۳۱۰ واحد صنفی متخلف و... از دیگر اقدامات پلیس در سال جاری بود.

فرمانده انتظامی شهرستان تنکابن در پایان با بیان اینکه این آمارها نگران‌کننده است، متذکر شد: بسیاری از خانواده‌ها از ترفندهایی مجرمین بی‌اطلاع هستند و نیاز به آگاهی و اطلاع‌رسانی بیشتر به آنان است.

 

نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
مهمترین عناوین

کیمیا سامانه