نماینده مردم نیشابور در مجلس در گفت‌وگو با فارس:

تیر آل سعود با نابودی داعش به سنگ خورد/ اتحاد ایران، روسیه، سوریه و ترکیه نفوذ کشورهای غربی را در منطقه کمتر کرد

شناسه خبر: ODE5OTc /

نماینده مردم نیشابور و فیروزه در مجلس گفت: اتحاد بین 4 کشور ایران، روسیه، سوریه و ترکیه که در یک منطقه هستند توانست نفوذ کشورهای غربی را در این منطقه کمتر کند و نشان داد که منطقه می‌تواند به‌خوبی مشکلات خود را حل کند.

تنکابن24، حمید گرمابی امروز در گفت‌وگو با  خبرنگار فارس در نیشابور با اشاره به نابودی گروهک تروریستی داعش در منطقه اظهار داشت: بعد از سال‌ها سربازان غیور اسلام از کشورهای مختلف، مسئله سرزمین داشتن داعش به‌ عنوان تروریست‌های تکفیری را به پایان رساندند.

وی تصریح کرد: البته باید توجه داشت که داعش به‌ عنوان یک دولت که سرزمین داشت از بین رفته است و قطعاً همه حواسشان هست که این گروه به‌ صورت تروریستی فعالیت خواهد داشت و اهداف شوم خود را پیگیری می‌کنند، اما الحمدلله با اتفاق‌های چند روز اخیر دنیای اسلام از شر آن‌ها رها شد.

نماینده مردم نیشابور و فیروزه در مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: جامعه‌شناسان و متخصصین امور اجتماعی اگر شرایط به وجود آمدن گروهک تروریستی داعش را بررسی کنند می‌تواند بسیار آموزنده باشد، تفکر این گروه هنوز در برخی کشورها وجود خواهد داشت و باید از این به بعد مسائل روانشناسی آن‌ها بررسی شود و اجازه ندهند در آینده دور و نزدیک تفکر این‌ها به وجود بیاید.

نماینده مردم نیشابور و فیروزه در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: خطری که طی چند سال گذشته جهان اسلام را تهدید می‌کرد از بین رفته است، منتها تفکر انحرافی در اسلام هنوز وجود خواهد داشت.

گرمابی با اشاره به اتفاق‌های اخیر لبنان بیان کرد: بعد از نابودی داعش، عربستان به دنبال ایجاد مشکل در منطقه و به‌ خصوص ایران بود که به‌ واسطه عدم بلوغ سیاسی حکمرانانش تمام هزینه‌های آن‌ها به شکست انجامید و تیرشان به سنگ خورد.

وی توضیح داد: عربستان از چند جهت دچار شکست در نقشه‌هایش شد، اولاً مردم اهل تسنن لبنان از این قضیه استقبال نکردند و حتی تصاویر ملک سلمان را از خیابان‌های خود جمع کردند و اکثراً با این حرکت مخالفت کردند و دومین مطلب مخالفت کشورهای تأثیرگذار عرب با حرکت عربستان بود که نشان از شکست این کشور در طرح اخیرش دارد.

نماینده مردم نیشابور و فیروزه در مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: امیدواریم با شکست گروهک تروریستی داعش مباحث سیاسی هم در سوریه فعال‌تر شود تا ان‌شاالله در این کشور با توان سیاسی که به نظر می‌رسد شرایطش فراهم‌ شده است ملت به آرامش برسد و قطعاً آرامش در منطقه برای همه کشورهای منطقه سودمند خواهد بود.

گرمابی تصریح کرد: اتحاد روسیه، ایران و سوریه بسیار تأثیرگذار بود و اواخر نیز ترکیه به این سه کشور اضافه شد و در چند وقت اخیر نیز ترکیه تصمیمات درست و تأثیرگذاری گرفت.

وی در پایان تأکید کرد: ترکیه به‌ عنوان یک کشور مسلمان و بزرگ در منطقه تأثیرگذار است و اتحاد بین این چهار کشور که در یک منطقه هستند توانست نفوذ کشورهای غربی را در منطقه کمتر کند و نشان داد که منطقه می‌تواند به‌ خوبی مشکلات خود را برطرف کند و نیاز به دیگر کشورها ندارد.

انتهای پیام/ذ

نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
مهمترین عناوین

کیمیا سامانه