معاون صنایع کوچک شرکت شهرک‌های صنعتی فارس:

فارس پیشرو در بورس کالا است

شناسه خبر: ODIwMDM /

معاون صنایع کوچک شرکت شهرک‌های صنعتی استان فارس گفت: با تلاش‌های انجام شده استان فارس از استان‌های پیشتاز در بورس کالا بوده و تاکنون پذیرش 3 واحد صنعتی انجام و پرونده 18 واحد صنعتی تکمیل و در مرحله رسیدگی برای عرضه محصولات در بورس کالا است.

تنکابن24، شهرام کمال‌زاده در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در شیراز اظهار داشت: ورود صنایع کوچک و smeها به بورس منبعی مطمئن و با ثبات برای تامین نقدینگی مورد نیاز واحدهای صنعتی است و در این راستا مهم‌ترین شرط پذیرش این صنایع در فرابورس داشتن شفافیت مالی است.

وی با اشاره به اینکه حضور صنایع کوچک در بورس کالا می‌تواند به فروش محصولاتشان بدون واسطه و از طریق قرارداد سلف بینجامد، گفت: با این کار هم جان تازه‌ای به این صنایع داده می‌شود و هم با تأمین مواد اولیه صنایع کوچک و متوسط از بورس شاهد کاهش قیمت تمام شده هستیم.

معاون صنایع کوچک شرکت شهرک‌های صنعتی فارس در مورد نقش فرابورس در توسعه اقتصاد استان فارس اظهار داشت: با تفاهم‌نامه سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران با سازمان بورس و اوراق بهادار برای پذیرش صنایع کوچک و متوسط در فرابورس تاکنون در بازار فرابورس یک نشست پذیرش برگزار شده و پرونده 14 واحد صنعتی متقاضی پذیرش در فرابورس مورد بررسی قرار گرفته و تکمیل مدارک 5 واحد در دست اقدام است.

وی اضافه کرد: بورس کالا نمادی از بازار رقابتی است که در آن قیمت کالا‌ها از برخورد مستقیم عرضه و تقاضا حاصل می‌شود و در شرایط سخت دریافت تسهیلات بانکی فرابورس برای تامین نقدینگی و رونق این واحدها جایگزین مناسبی است.

این مسؤول اظهار داشت: معرفی و تبلیغ در تابلوی بورس به‌صورت رایگان در کنار شرکت‌های بزرگ و معتبر، اعتبار بخشی به شرکت و مالک آن، امکان انتشار انواع اوراق‌قرضه و امکان انتقال مالکیت سهام برای شرکت‌ها در حداقل زمان و هزینه‌بخشی از مزایای حضور واحدهای کوچک در بورس است.

انتهای پیام/چ

نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
مهمترین عناوین

کیمیا سامانه