معاون استاندار مازندران:

پژوهشگران تحقیقات را به سمت نیازهای مازندران سوق دهند/ رتبه دوم مازندران در شاخص‌های فناوری اطلاعات

شناسه خبر: ODM0MTY /

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری مازندران گفت: استان مازندران پس از تهران، در همه شاخص‌های فناوری اطلاعات رتبه دوم را به خود اختصاص داده است.

تنکابن24 به نقل از بلاغ، حسن خیریان‌پور در همایش تجلیل از پژوهشگران برتر استان مازندران در دانشگاه مازندران با تبریک فرا رسیدن میلاد رسول اکرم(ص) و امام صادق(ع)، اظهار کرد: پیامبر اسلام دارای معجزه‌ای است که مملو از علم و دانایی است.

وی با بیان اینکه منطق و اقناع دو ویژگی بارز رسول اکرم(ص) بود، افزود: اگر اسلام در اقصی نقاط جهان رسوخ پیدا کرده است، از تجلی زور و قدرت نیست بلکه به دلیل استفاده از دیپلماسی اقناع و منطق است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری مازندران با تقدیر از برگزارکنندگان مراسم تجلیل از پژوهشگران برتر استان، تصریح کرد: در استانی زندگی می‌کنیم که مملو از ثروت‌های خدادادی است و این ویژگی می‌تواند مازندران را فرا استانی و فرا کشوری جلوه دهد.

این مسئول ادامه داد: این مهم حاصل نخواهد شد، مگر با برنامه‌ریزی دقیق، شناخت مشکلات و ارائه راهکار در قالب پژوهش.

خیریان‌پور با تاکید بر اینکه مازندران از تنوع در توانمندی‌ها، ذخائر، فرهنگ، تاریخ، مسائل سیاسی و اجتماعی، موقعیت جغرافیایی و همسایگی با کشورهای دیگر برخوردار است، تصریح کرد: باید نیازها، ذخائر و توانمندی‌های استان را بشناسیم تا پژوهشگران تحقیقات را به سمت نیازهای مبرم مازندران سوق داده و به کارگروه‌های تصمیم‌ساز انتقال دهند.

وی با اشاره به اینکه باید بپذیریم در عصر دانایی و فناوری اطلاعات قرار گرفته‌ایم و باید از این ظرفیت‌ها در زندگی استفاده کنیم، خاطرنشان کرد: استان مازندران پس از تهران، در همه شاخص‌های فناوری اطلاعات رتبه دوم را به خود اختصاص داده است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری مازندران تاکید کرد: باید به سمت استان مجازی شدن، اجرای دولت الکترونیک و هوشمندسازی اداری حرکت کنیم.

این مسئول در پایان با بیان اینکه علم باید به عرصه کار و اشتغال آورده شود، گفت: حق مازندران است که در میان استان‌های کشور از تراز بالایی برخوردار باشد.

به گزارش بلاغ، در پایان این همایش از پژوهشگران برتر مازندران تجلیل و از یک نمونه زباله‌سوز نسل سوم با ظرفیت امحای 60 کیلوگرم زباله شهری در روز رونمایی شد.

نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
مهمترین عناوین

کیمیا سامانه