مديرکل تبليغات اسلامي مازندران:

وحدت مهم‌ترین رکن پیشرفت و توسعه کشورهای اسلامی است

شناسه خبر: ODM0MTg /

مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی مازندران گفت: مهم‌ترين مسئله امروز دنيای اسلام مسئله وحدت است و پيروزی‌های اخير دنيای اسلام هم در سايه وحدت و همدلی صورت گرفت.

تنکابن24 به نقل از  بلاغ، حجت‌الاسلام ناصرشکریان امیری طی گفت‌وگویی ضمن تبریک به مناسبت ولادت رسول گرامی اسلام(ص) و ولادت امام جعفر صادق(ع)، اظهار کرد: وحدت، اتحاد سیاسی و همدلی مسلمانان یکی از مهم‌ترین راهبردهای امروز دنیای اسلام است و پیروزی‌های اخیر جبهه مقاومت در مناطق غرب آسیا برگرفته از همین وحدت و همدلی است و باید به‌عنوان یک الگو برای سایر کشورهای اسلامی معرفی شود.

وی ضمن تأکید بر هرچه باشکوه‌تر برگزار شدن اعیاد پیش‌رو، افزود: طرح اختلاف بین ملت‌های مسلمان و دولت‌های اسلامی مهم‌ترین کید دشمنان است که می‌خواهند با آتش‌افروزی و جنگ و خونریزی در منطقه به اهداف و منافع خود در این منطقه دست یابند و نفوذ کنند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی مازندران ضمن اشاره به ریشه‌های دینی و قرآنی وحدت، عنوان کرد: مسلمانان در بسیاری از موارد با هم اشتراکاتی دارند که بسیار هم حائز اهمیت است و باید با تقویت این اشتراکات زمینه همدلی و اتحاد بین شیعیان و برادران اهل تسنن فراهم شود.

استاد حوزه علمیه مازندران ضمن تاکید بر آموزه‌های اسلام حول نبی مکرم اسلام(ص) در دنیای اسلام و اتحاد و همدلی و برادری مسلمانان در شرایط بسیار حساس منطقه و جهان اسلام، تصریح کرد: مستکبرین عالم با پرورش داعش و جریان‌های تکفیری و وهابی در منطقه درصدد تخریب چهره اسلام در جهان هستند که باید با هوشیاری و بصیرت مسلمانان در برابر اهداف شوم آنان ایستادگی کرد.

شکریان با اشاره به موج بیداری اسلامی در سال‌های اخیر در برخی کشورهای اسلامی، تأکید کرد: نقطه مقابل وحدت در جوامع اسلامی تفرقه و اختلاف است که آفت امروز برخی جوامع اسلامی است و برخی کشورهای مرتجع عربی هم به آن دامن می‌زنند.

عضو شورای فرهنگ عمومی مازندران اتحاد را از مهم‌ترین ارکان پیشرفت و توسعه کشورهای اسلامی دانست و اظهار کرد: اتحاد از مهم‌ترین لوازم پایداری در جهان اسلام است که باید با وحدت و انسجام برای عظمت و سربلندی دنیای اسلام و نظام اسلامی تلاش کرد و باید روزبه‌روز انسجام و برادری در دنیای اسلام افزایش پیدا کند. 

مدیرکل تبلیغات اسلامی مازندران در پایان اربعین اباعبدالله الحسین(ع) را نمایش عظیم وحدت‌آفرین دنیای اسلام عنوان و اذعان کرد: نظام مقدس جمهوری اسلامی در دوران بعد از پیروزی انقلاب در هشت سال دفاع مقدس و بیش از سه دهه عمر این نظام را با ایستادگی، پایداری و مقاومت در سایه وحدت حول محور ولایت با پیشرفت‌های عظیم سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و تکنولوژی، امروز به‌عنوان الگویی ممتاز در منطقه و جهان معرفی شده است.

نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
مهمترین عناوین

کیمیا سامانه