امضای ۲۰ سند همکاری رهاورد سفر غنی به «تاشکند»

شناسه خبر: ODM0ODU /

در پایان مذاکرات روسای جمهور افغانستان و ازبکستان در «تاشکند» ۲۰ سند همکاری و ۴۰ قرارداد در زمینه‌های مختلف میان «کابل» و «تاشکند» به امضا رسید.

تنکابن24 به نقل از خبرنگار خبرگزاری فارس در دوشنبه، در پایان مذاکرات «اشرف غنی» رئیس جمهور افغانستان و «شوکت میرضیایف» رئیس جمهور ازبکستان 20 سند همکاری و 40 قرارداد در زمینه‌های مختلف میان «کابل» و «تاشکند» به امضا رسید.

بعد از ملاقات 2 جانبه روسای جمهور افغانستان و ازبکستان در اقامتگاه «کاکساری» تاشکند، غنی و میرضیاف 20 سند همکاری در زمینه های سیاسی، تجاری، اقتصادی، فناوری، حمل و نقل، علمی، آموزشی و غیره امضا کردند.

ایجاد کمیسیون مشترک در زمینه مسائل امنیتی، ارائه کمک های حقوقی به موضوعات مدنی، خانوادگی و جنایی، احداث خط انتقال برق «سرخان – پل خمری»، خط‌آهن «مزار شریف – شیبیرگان – میمنه-هرات»، همکاری در عرصه حمل و نقل و گمرک نیز از جمله اسنادی می باشند که در پایان دیدار روسای جمهور افغانستان و ازبکستان به امضا رسیدند.

همچنین در چارچوب سفر غنی به تاشکند بیش از 40 قرارداد صادراتی به حجم بیش از 500 میلیون دلار به امضا رسید.

روسای جمهور 2 کشور در نشست خبری اظهار داشتند که مذاکرات صورت گرفته و اسناد به امضا رسیده به تقویت بیشتر تعاملات متقابلا سودمند و تعاملات درازمدت میان افغانستان و ازبکستان کمک خواهند کرد.

همچنین در پایان این دیدار غنی و میرضیایف روسای جمهور 2 کشورهای افغانستان و ازبکستان اعلامیه مشترک را تصویب کردند.

برنامه اصلی سفر غنی به تاشکند تا امروز ادامه خواهد داشت.

رئیس جمهور افغانستان در چارچوب سفر خود از «بخارا» بازدید و در جمع اساتید و دانشجویان دانشگاه دولتی این شهر سخنرانی خواهد کرد.

انتهای پیام/.

نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
مهمترین عناوین

کیمیا سامانه