مدیرعامل موسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی:

حرم مطهر رضوی، پیشِ رویِ حرکت شعری بانوان شاعر ایرانی است

شناسه خبر: ODc2MzQ /

مدیرعامل موسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی، حرم مطهر امام رضا(ع) را پیش‌روی حرکت شعری بانوان شاعر در سطح کشور عنوان کرد.

تنکابن24  به نقل از آستان نیوز، محمدعلی چمی‌گو در مراسم افتتاحیه انجمن ادبی شعر بانوان رضوی «گوهرشاد» با اشاره به اینکه حرم مطهر رضوی، پیشِ رویِ حرکت شعری بانوان شاعر ایرانی است، اظهار کرد: توجه به شعر شاعران و بهره‌برداری از آن یکی از برنامه‌هایی بود که با ابلاغ تولیت معزز آستان قدس رضوی در دستور کار قرار گرفت و این وظیفه به موسسه آفرینش‌های هنری سازمان محول شد.

وی با اشاره به محدودیت‌هایی که برای شعرخوانی بانوان وجود داشت، تصریح کرد: بنا داریم با ایجاد انجمن ادبی گوهرشاد علاوه بر پوشش بانوان شاعر مشهد، با انجمن‌های ادبی بانوان در سایر شهرها نیز ارتباط برقرار کرده و زمینه فعالیت این انجمن را در عرصه‌های کشور ایجاد کنیم.

مدیرعامل موسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی، همچنین به برگزاری جلسات شعرخوانی بانوان در حرم مطهر رضوی اشاره کرد و گفت: با هماهنگی‌های انجام شده، امیدوارم بتوانیم این جلسات را در رواق حضرت زهرا(س) با حضور بانوان زائر و شاعران پیشکسوت برگزار کنیم تا زمینه بهره‌مندی از شعر بانوان شاعر نیز فراهم آید.

انتهای پیام/چ

نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
مهمترین عناوین

کیمیا سامانه