فارس از وضعیت آب‌و‌هوا گزارش می‌دهد

افزایش گردوخاک در جنوب غرب و غرب کشور از روزهای آینده/ سرمای زیر صفر درجه در ۱۷ استان کشور

شناسه خبر: ODg1MTc /

روز دوشنبه در برخی نقاط شرق و جنوب شرق کشور وزش باد و گردوخاک ادامه خواهد داشت، همچنین بعد از ظهر روز سه‌شنبه شکل‌گیری توده گرد‌وخاک بر روی کشور عراق و نفوذ آن به جنوب غرب و غرب کشور پیش‌بینی می‌شود.

 تنکابن24 به نقل از خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، براساس آخرین داده‌ها و نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی، ‌سامانه بارشی امروز در نیمه شرقی کشور فعال بوده و سبب ابرناکی و بارش باران و برف در شمال شرق، شرق، سواحل شرقی خزر، دامنه های شرقی البرز و برخی نقاط جنوب شرق کشور شده است که در شرق و جنوب شرق در بعضی ساعات با وزش باد شدید وگرد وخاک نیز همراه است و از اواخر وقت امروز این سامانه از مرزهای شرقی کشور خارج می‌شود.

روز دوشنبه در برخی نقاط شرق و جنوب شرق کشور وزش باد و گردوخاک ادامه خواهد داشت و در سایر مناطق کشور جو نسبتأ پایدار بوده و روند افزایش دما پیش بینی می‌شود.

از اواخر وقت روز دوشنبه تا ظهر سه‌شنبه در برخی نقاط سواحل غربی خزر و اردبیل، وزش باد شدید جنوبی و افزایش 2ز تا 6 درجه دما رخ خواهد داد.

بعد از ظهر روز سه‌شنبه با گذر موج تراز میانی جو در برخی مناطق غرب، شمال غرب و البرز مرکزی رشد ابر وزش باد و بارش پراکنده پیش بینی می شود.

اوایل وقت امروز در مناطقی از جنوب غرب و غرب کشور گردوغبار و کاهش کیفیت هوا ادامه داشته و به‌تدریج از غلظت آن کاسته می‌شود.

بعد از ظهر روز سه شنبه شکل گیری توده گرد و خاک بر روی کشور عراق و نفوذ آن به جنوب غرب و غرب کشور دور از انتظار نیست.

امروز خلیج فارس و از فردا بعد از ظهر دریای عمان به سبب وزش باد شدید مواج می باشد.

آسمان تهران فردا صاف پیش‌بینی می‌شود، بیشینه و کمینه دما فردا در تهران به ترتیب 11 و 4 درجه خواهد بود.

فردا بندرعباس با بیشینه دمای 24 درجه بالای صفر گرم‌ترین و شهرکرد با کمینه دمای 11 درجه زیر صفر سردترین مراکز استان خواهد بود.

فردا کمینه دمای 17 استان صفر و کمتر از صفر درجه خواهد بود.

میانگین بارندگی کل کشور از ابتدای سال زراعی تا روز 29 دی‌ماه امسال 36.5 میلی‌متر ثبت شد؛ بارش در سال گذشته در همین بازه زمانی 50.7 میلی‌متر بود،بنابراین بارش سال جاری 72 درصد بارش سال گذشته است، بیشترین میزان بارش در هفته هفدهم سال زراعی متعلق به کیاشهر در استان گیلان به میزان 58 میلی‌متر بود.

کاربران همچنین می‌توانند جزئیات دیگری خبرنامه هفتگی هواشناسی کشاورزی را از اینجا مشاهده کنند.

انتهای پیام/ب

نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
مهمترین عناوین

کیمیا سامانه