معاون بندری سازمان بنادر در گفت‌وگو با فارس خبر داد

آغاز جلسات مقدماتی بازگشایی و رمزخوانی جعبه سیاه سانچی از فردا/ جعبه سیاه فله‌بر کریستال هم رمزخوانی می‌شود

شناسه خبر: ODg1MzY /

معاون بندری و دریانوردی سازمان بنادر گفت: روز آینده اولین جلسه درباره بازگشایی و رمزخوانی جعبه سیاه سانچی برگزار می‌شود و قطعاً رمزگشایی از این جعبه سیاه نیازمند به بررسی‌ همه جانبه و دقیق است و ماه‌ها به طول می‌انجامد.

تنکابن24،  هادی حق‌شناس در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، اظهار داشت: طبق قانون کنوانسیون بین‌المللی جان اشخاص در دریا (SOLAS 1974) کمیته بررسی علت سانحه نفتکش سانچی از فردا با حضورذی‌نفعان در شانگهای تشکیل جلسه می‌دهد.‌

وی افزود: در حال حاضر نماینده سازمان بنادر و دریانوردی، نماینده کشور پاناما، نماینده کشور چین، نماینده کشور بنگلادش و دیگر ذی‌نفعان در بندر شانگهای حضور دارند و روز آینده اولین جلسه مقدماتی بازگشایی جعبه سیاه (VDR) برگزار می‌شود.

معاون بندری و دریانوردی سازمان بنادر با تأکید براینکه رمزخوانی از جعبه‌سیاه زمان‌بر است، گفت: سازمان بنادر و دریانوردی ایران تأکید کرده که باید جعبه‌ سیاه سانچی و جعبه‌سیاه فله‌بر کریستال با هم بازگشایی شود.

حق‌شناس گفت: روز آینده اولین جلسه درباره بازگشایی جعبه سیاه برگزار می‌شود که بررسی ‌شود فرایندها چگونه باشد و قطعاً رمزگشایی از آن چون نیازمند به بررسی‌های همه جانبه دقیق است، ماه‌ها به طول می‌انجامد.

معاون بندری و دریانوردی سازمان بنادر و دریانوردی افزود: پس از وقوع‌ حادثه نفتکش سانچی، جعبه سیاه کشتی کریستال نیز که با آن برخورد کرده بود، خارج و پلمب شد تا همزمان با جعبه‌سیاه سانچی بازخوانی شود.

وی با اشاره به اینکه جلسه اول که روز آینده تشکیل می‌شود، در واقع مذاکرات در این باره است، ادامه داد: این جلسه فرایندی فنی و حقوقی دارد و در واقع مذاکره برای مذاکره است.

به گزارش فارس یک فروند کشتی متعلق به شرکت ملی نفتکش ایران و تحت پرچم کشور پاناما که حامل 136 هزار تن میعانات گازی از مبدا بندر عسلویه به کره جنوبی بود، روز 16 دی‌ماه در ساعت 16:30 به وقت تهران در محدوده دریایی چین (160 مایلی بندر شانگهای چین) با کشتی باری چینی تصادف کرد و بر اثر این اتفاق کشتی نفتکش دچار انفجارهای متعدد و حریق و سپس غرق شد؛ 32 خدمه این نفتکش همه در این حادثه جان باختند.

انتهای پیام/ب

نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
مهمترین عناوین

کیمیا سامانه