محرومیت‌زدایی از روستاهای مازندران اولویت نخست در سال 97

شناسه خبر: OTA4NzY /

استاندار مازندران با اشاره به اینکه کسب و کار و ماندن در روستا و ایجاد شغل و رونق هدف مسئولان باید باشد، گفت: محرومیت‌زدایی از روستاها نخستین اولویت استانداری در سال جدید است.

تنکابن24 به نقل از بلاغ، محمد اسلامی در جلسه شورای اداری آمل با بیان اینکه زمینه کار و فعالیت در مازندران گسترده است، اظهار کرد: از جمله موانع پیش رو این است که محصولات باید با ذائقه بازار انطباق داده شوند تا محصولات به دست بازار مقصد برسد.


وی با اشاره به اینکه نیاز است که بازرگانی و صادرات در اولویت قرار گیرد، تصریح کرد: طی جلسات مختلف از فعالان اقتصادی خواسته شد تا حلقه‌های مفقوده این امر را واکاوی کنند.


استاندار مازندران با اشاره به بروکراسی‌های اداری، یادآور شد: با تفویض اختیار از استان به شهرستان به دنبال تسهیل‌گری در امور هستیم و به ادارات کل این موضوع ابلاغ شده است.


این مسئول با بیان اینکه رئیس‌جمهور روز گذشته در جلسه با استانداران تاکید ویژه‌ای بر تفویض اختیار از کشور به استان داشته است،  اظهار کرد: تفویض و واگذاری امور موجب کاهش بروکراسی اداری می‌شود و همچنین دوره انتظار برای رسیدن به نتیجه هم کاهش می‌یابد.


اسلامی‌ با بیان اینکه برخی از موانع به کیفیت محصولات تولیدی در مازندران مرتبط است، تصریح کرد: به حوزه صنعت، گردشگری و کشاورزی نگاه ویژه‌ای داریم و امیدواریم اتفاقات خوبی در آینده رخ دهد.


وی با اشاره به اینکه سال 97 چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی‌ و سال ویژه‌ای برای ادارات، فعالیت اقتصادی و مردم است، ادامه داد: باید 97 را سال شادابی اقتصادی بدانیم و محرومیت‌زدایی از روستاها نخستین اولویت استانداری در سال جدید است.


استاندار مازندران با اشاره به اینکه اشتغال روستایی با اعتبار و تسهیلات هزار میلیارد تومانی از اولویت‌های مهم سال آینده است، تاکید کرد: کسب و کار و ماندن در روستا و ایجاد شغل و رونق روستا هدف مسئولان باید باشد.


این مسئول با بیان اینکه هزار میلیارد تومان برای سامانه کارا ابلاغ شده است، گفت: باید در سامانه کارا ثبت‌نام کنند که پس از آن با حضور فرماندار بررسی می‌شود و پس از تایید با مراجعه به بانک مبلغ دریافت می‌شود.


اسلامی زباله را از مهم‌ترین دغدغه استانداری و مردم دانست و افزود: حدود 13 پروژه در خصوص تصفیه شیرابه و تبدیل زباله به کمپوست و استفاده از زباله برای تولید انرژی در دست اقدام و بررسی است.


وی با بیان اینکه تا نیمه اول سال آینده سه پروژه بزرگ زباله‌سوز و کمپوست در ساری، نوشهر و تنکابن به بهره‌برداری می‌رسد، خاطرنشان کرد: حدود یک ماه پیش شهرداری و شورای شهر آمل طرح زباله‌سوز خود را ارائه کردند و برای اخذ محوز از وزارت کشور اقدام شده است.


استاندار مازندران در پایان درباره دو اقدام پیش روی آمل تا زمان احداث زباله‌سوز گفت: در حال حاضر باید محل جدیدی برای دفن زباله با دقت به شیرابه و مسائل آن انتخاب کنند و همچنین دپوی زباله آمل که بحث مفصلی دارد باید اقدامات موثری صورت گیرد.

نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
مهمترین عناوین

کیمیا سامانه