مدير بندر اميرآباد اعلام کرد

سرمايه‌گذاری 1100 ميليارد تومانی بخش خصوصی در بندر اميرآباد

شناسه خبر: OTEwODE /

مدير منطقه ويژه اقتصادي بندر امير آباد گفت: سرمایه‌گذاری بیش از ۶۰۰ میلیارد تومانی دولت و سرمایه‌گذاری يک هزار و ۱۰۰ میلیارد تومانی بخش خصوصی در بندر امیرآباد انجام شده است.

تنکابن24 به نقل از  بلاغ، سیاوش رضوانی در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه گلوگاه به ظرفیت بندر امیرآباد اشاره کرد و افزود: بندر امیرآباد با ۱۵ پست اسکله و با ظرفیت اسمی ۷.۵ میلیون تن در حال فعالیت است.

وی افزود: در بندر اميرآباد 25 درصد کارها از فناوری‌های جدید و امکانات الکترونيکي که به بهبود امور در سازمان بنادر کمک می‌کند، انجام می‌پذيرد و افزایش رضایت‌مندی صاحبان کالا و تسهیل در روند امور تجاری آن‌ها از اهداف مهم این بندر است.

مدير منطقه ويژه اقتصادی بندر اميرآباد بيان کرد: اين بندر به‌عنوان بندر پایلوت نصب و اجرای نرم افزار جامع بندری از سوی سازمان بنادر و دریانوردی انتخاب شد و قابلیت رهگیری کالا و بار از توانمندی‌های این نرم‌افزار است که در این بندر فعال شده است.

این مسئول گفت: منطقه ویژه اقتصادی دارای مزیت‌هایی است و این مزیت‌ها سبب شد که بخش خصوصی برای سرمایه‌گذاری در بندر امیرآباد جذب شوند.

رضوانی با اشاره به سرمایه‌گذاری بیش از ۶۰۰ میلیارد تومانی دولت و سرمایه‌گذاری يک هزار و ۱۰۰ میلیارد تومانی بخش خصوصی در بندر امیرآباد، اظهار کرد: این بندر یکی از مناطق ویژه‌ای است که موفق عمل کرد و وظایف ذاتی منطقه ویژه را به خوبی انجام داد.

وی بیان کرد: در سايت اداری منطقه ویژه اقتصادی بندر امیرآباد 77 درصد این نیروهای کار، بومی از شهرستان‌های گلوگاه، بهشهر و نکا هستند و در مجموع 300 نفر کارمند اداری، 50 نفر از آن‌ها از گلوگاه باشند.

مدير منطقه ويژه اقتصادی بندر امير آباد گفت: به طور ميانگين در بندر اميرآباد 500 کاميون در اين بندر بارگيری می‌شوند و در بعضی روزها هم به 700 عدد نيز می‌رسد و روزانه نيز به صورت ميانگين هشت کشتی لنگر می‌اندازند.

این مسئول ادامه داد: تقاضاهای تعدادی از شرکت‌های دیگر برای فعالیت در این منطقه ویژه اقتصادی در حال بررسی است و با آغاز فعالیت این شرکت‌ها بخشی از اشتغال را برای جوانان ایجاد می‌کند.

رضوانی گفت: این بندر جز بنادر نسل سوم و منحصر به فرد و افتخاری برای استان مازندران است و در آینده سطح صادرات و ترانزیت بندر افزایش می‌یابد.

نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
مهمترین عناوین

کیمیا سامانه