براساس مصوبه مجلس

سازمان برنامه مکلف به شناسایی فعالیت‌های غیرضروری دستگاه‌های اجرایی شد

شناسه خبر: OTExMDQ /

براساس مصوبه امروز مجلس سازمان برنامه و بودجه مکلف شد فعالیت‌های موازی، یکسان و غیرضرور دستگاه‌های اجرایی را شناسایی کند.

تنکابن24 به نقل از خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در نشست علنی امروزشنبه (28 بهمن 96) پارلمان در جریان بررسی لایحه بودجه سال 97 کل کشور بند الحاقی 10 تبصره 12 لایحه را مورد بررسی قرار داده و نهایتا به تصویب رسید.

براساس بند الحاقی 10 تبصره 12 لایحه بودجه، در اجرای بند (الف) ماده (28) قانون برنامه ششم توسعه و با هدف کوچک‌سازی ساختار دولت، سازمان برنامه و بودجه کشور مکلف است با همکاری سازمان اداری و استخدامی کشور حداقل 5 درصد از برنامه- فعالیت‌های موازی، یکسال و غیرضرور دستگاه‌های اجرایی که از بودجه عمومی کشور اعتبار دریافت می‌کنند و در پیوست شماره (4) این قانون درج شده‌اند را شناسایی و پیشنهاد حذف یا ادغام انها را به شورای اداری ارائه کند، اعتبارات بخش‌های ادغامی به بخش‌های جدید منتقل و در صورت حذف برنامه - فعالیت، اعتبارات مربوطه تخصیص نمی‌یابد.

همچنین سازمان برنامه و بودجه کشور و سازمان اداری و استخدامی کشور مکلفند در مقاطع سه ماهه گزارش عملکرد این بند را به کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس شورای  اسلامی ارائه کنند.

انتهای پیام/

نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
مهمترین عناوین

کیمیا سامانه