درخواست رئیس شورای هیئت‌های مذهبی شهرستان تنکابن از شهرداری:

تعیین 2 نقطه از شهر برای ترویج مباحث فرهنگی و دینی

شناسه خبر: OTExMjQ /

رئیس شورای هیئت‌های مذهبی شهرستان تنکابن از شهرداری خواست تا جهت نصب بیلبورد برای ترویج و تبلیغ مباحث فرهنگی و دینی، دو نقطه از شهر را در اختیار این شورا قرار دهند.

به گزارش تنکابن24، علیرضا قاسمی در گفت‌وگو با خبرنگار ما با بیان اینکه جایگاه شورای هیئت‌های مذهبی به واسطه وظایف محول آن بسیار مهم است، اظهار کرد: به‌واسطه ماهیت ذاتی شورای هیئت مذهبی، اخلاص باید سرلوحه کارمان بوده و نباید مسائل سیاسی در این جایگاه دخالت داشته باشد.

وی یکی از مهم‌ترین برنامه‌های این شورا را ساماندهی هیئت‌ها دانست و افزود: هیئت‌هایی در شهرستان تنکابن وجود دارد که هنوز در سامانه کشوری طوبی ثبت نیستند و طی نشستی مقرر شد این هیئت‌ها به‌صورت رندمی در سامانه ثبت شوند.

رئیس شورای هیئت‌های مذهبی شهرستان تنکابن با اشاره به وجود ظرفیت‌های انسانی بسیار در تنکابن، خاطرنشان کرد: تصمیم داریم از تمامی این ظرفیت‌های انسانی در شورای هیئت‌های مذهبی بهره گیریم و به‌خصوص جایگاه پیر غلامان و مداحان برجسته در این دوره از شورای مذهبی ویژه بوده و قدرت رأی داشته باشند.

این مسئول با بیان اینکه اهمیت جایگاه شورای مذهبی با توجه به کارکرد فرهنگی و مذهبی آن بر کسی پوشیده نیست، تأکید کرد: حمایت‌ها نباید در حد حرف نباشد. ما از شهرداری درخواست داریم تا در دونقطه از شهر بیلبوردی را به‌منظور ترویج و تبلیغ مباحث فرهنگی و دینی در اختیارمان قرار دهد.

قاسمی در ادامه با اشاره به اینکه آموزش مداحان از مباحث اساسی است، یادآور شد: همایش مداحان غرب مازندران در مصلی تنکابن برگزار شد و کانون مداحان نیز هر سه‌شنبه برای مداحان کلاس آموزشی اجرا می‌کند.

وی در پایان با تأکید بر اینکه شورای هیئت مذهبی فقط مختص عزاداری‌ها نیست، گفت: شورای مذهبی باید در برگزاری اعیاد مذهبی، جشن‌ها و همچنین مسابقات مذهبی نیز فعال باشد.

 

نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
مهمترین عناوین

کیمیا سامانه