فارس گزارش می‌دهد؛

فرمان «#اتوبوس_مرگ» در دستان آمدنیوز/ «کشته‌سازی» پای ثابت رسانه‌های ضدانقلاب

شناسه خبر: OTEyODM /

اگر رد ناآرامی‌های اخیر کشور را بگیریم حتما یک سر آن به آمدنیوز می‌رسد که با دروغ‌هایش نقش بسزایی در دامن زدن به اغتشاشات ایفا می‌کند.

تنکابن24 به نقل از مجله فارس پلاس؛ حمزه ناجیان: میان داری‌ شبکه‌های اجتماعی در اغتشاشات اخیر و نقش کانال تلگرامی آمدنیوز در بین رسانه‌های ضدانقلاب و تلاش آن‌ها برای برهم زدن نظم جامعه این روزها دیگر بر کسی پوشیده نیست. شاید عده ای در زمان انتخابات ریاست‌ جمهوری و یا بعدها منکر نقش این بازوی ضدانقلاب در فریب و تهییج عده ای از جوانان بودند اما دامن زدن به تجمعات مسلحانه دراویش و حجم وسیعی از شایعات و دروغ‌های شاخدار توسط این کانال تلگرامی در روزهای گذشته عملکرد خبیثانه آن ها علیه امنیت عمومی را بیش از پیش نشان داد.

در گزارش های پیشین به خط دهی این کانال تلگرامی در ناآرامی های دی ماه(اینجا) و تلاش برای کمرنگ کردن حضور مردم در 22 بهمن (اینجا) پرداخته شد، این گزارش نیز نگاهی به تناقض‌ها و دروغ‌های آمد نیوز در تجمعات مرگبار دراویش منتسب به گناباد می پردازد.

* تجمع مسالمت آمیز  یعنی حمله به کلانتری

کانال آمدنیوز در حالی در 30 بهمن مدعی بود تحصن مسالمت آمیز دراویش گنابادی توسط ماموران انتظامی به خون کشیده شده(ساعت:18) که چند دقیقه پیش از آن(ساعت17:53) در دو پست جداگانه از حمله دراویش به کلانتری 102 پاسداران و ویران کردن وسایل آن ها خبر داده بود.

 

 

* اتوبوس دیوانه ای که مشت آمد نیوز را باز کرد

پس از شهادت 3 تن از ماموران نیروی انتظامی به دلیل زیر گرفته شدن توسط یک دستگاه اتوبوس، آمد نیوز در اولین اقدام مدعی شد که این اتوبوس متعلق به دراویش نبوده و عناصر جمهوری اسلامی را متهم اصلی این حادثه معرفی کرد.

 

آن ها همچنین برای اثبات ادعای خود مدعی شدند که این اتوبوس متعلق به سرویس کارکنان شرکت ایساکو بوده که سپاه با آن نیروهایش را از کرج به تهران منتقل کرده است.

 

آمد نیوز در اقدامی دیگر مدعی شد محمد ثلاث که از او به عنوان راننده اتوبوس مرگ نام برده می‌شد، صبح روز حادثه دستگیر و کشته شده است!

 

این دروغ پردازی‌های آمد نیوز ادامه داشت تا این که دقایقی بعد یکی یکی دروغ های ضدانقلاب برملا شد. ابتدا شرکت ایساکو طی اطلاعیه ای انتساب این اتوبوس به شرکتشان را تکذیب کردند. ایساکو نوشت:، با انتشار عکس جعلی از یک اتوبوس بنز مستعمل و فرسوده از کار افتاده قدیمی مدعی شدند که اتوبوس استفاده شده در اغتشاش شب گذشته از ناوگان حمل و نقل کارکنان شرکت ایساکو بوده است؛ در حالی که اتوبوس حادثه دیشب با اتوبوسی که در این عکس نمایش داده شده از نظر رنگ، مدل و شرکت سازنده نیز تفاوت‌های فاحشی دارد.

 

همچنین برخی دیگر از کاربران فیلمی که چند روز پیش دراویش در رسانه های خودشان منتشر کرده بود را بازنشر دادند که در آن فیلم تصویر اتوبوس مرگ در محل تجمع آن ها دیده می شود.

فیلم 1

 

همچنین مصاحبه تصویری محمد ثلاث، راننده جانی اتوبوس مرگ نیز دروغ دیگر این رسانه ها مبنی بر کشته شدنش را خودش تکذیب می کند.

فیلم 2

 

* کشته سازی از 3 درویش با شلیک گلوله

آمد نیوز که کشته سازی یکی از برنامه های ثابتشان برای سیاه نمایی علیه جمهوری اسلامی است، روز گذشته مدعی شدند که 3 نفر از درویشان به ضرب گلوله کشته شدند.

هرچند که یک منبع مطلع در گفت‌وگو با ایسنا خبر کشته شدن سه تن از دراویش در جریان ناآرامی های اخیر خیابان پاسداران تهران را تکذیب کرد، اما شاهدان عینی و همسایه ها هم شهادت می‌دهند که نیروهای انتظامی و امنیتی هرگز به سمت دراویش گلوله ای شلیک نکردند که اگر قرار به دست اسلحه بردن بود، این غائله همان دقایق اول جمع شده بود.

این نکته هم قابل ذکر است که این رسانه ها اگر تنها یک تصویر و یا فیلم از تیراندازی نیروهای نظامی ایران داشتند، قطعا بارها آن را منتشر کرده بودند و روی آن مانور میدادند.

* عوض کردن جای جلاد و شهید در کمتر از چندساعت

صحنه گردان ناآرامی های اخیر پایتخت، همچنین تصاویری را با این ادعا که ماموران امنیتی مقصر خسارت دیدن خودروهای و خانه های مردم هستند، روی خروجی کانالش قرار داد، در حالی که تصاویر و فیلم های بسیاری در فضای مجازی وجود دارد که نشان می دهد چه کسانی اقدام به سوزاندن خودروها و خسارت رساندن به اموال مردم محله پاسداران شدند.

فیلم 3

 

 

انتهای پیام/

نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
مهمترین عناوین

کیمیا سامانه