در حمایت از تروریست‌های «غوطه شرقی» صورت گرفت

آغاز عملیات هشت گروه تروریستی علیه ارتش سوریه در شمال استان «حماه»

شناسه خبر: OTI0ODM /

هشت گروه تروریستی که در شمال سوریه حضور دارند برای کمک به همتایان خود در منطقه غوطه شرقی دمشق، امروز عملیات «خشم برای غوطه» را علیه ارتش سوریه آغاز کردند.

تنکابن24 به نقل از گروه بین الملل خبرگزاری فارس، منابع خبری معارض امروز چهارشنبه از آغاز عملیات جدید گروههای تروریستی در شمال سوریه خبر دادند.

وبگاه خبری معارض «عنب بلدی» گزارش داد که گروههای «جیش العزة، جیش الأحرار، الجیش الثانی، جیش النخبة، جبهة الأنقاذ، الفوج 111، الفرقة الأولى مشاة، جبهة تحریر سوریا» (که شامل گروههای تروریستی نور الدین الزنکی و أحرار الشام است) این عملیات را علیه ارتش سوریه آغاز کردند.

تروریستها نام این عملیات را «الغضب للغوطه» (خشم به خاطر غوطه) انتخاب کرده اند و دامنه این عملیات، ریف شمالی استان «حماه» را در بر خواهد گرفت.

منابع معارض اعلام کردند که در حال حاضر ارتش سوریه در منطقه «الحمامیات» و محله شرقی شهر «کرناز» با تروریستها درگیر هستند.

شهر کرناز در جنوب شهر «کفر نبوده» واقع شده است. تروریست‌ها طی سالهای گذشته قصد اشغال این شهر را داشتند ولی موفق به انجام این کار نشدند.

منابع خبری سوری هم از حملات توپخانه ای ارتش سوریه به مواضع و تحرکات گروههای تروریستی در «کفر زیتا» واقع در شمال حماه خبر دادند.

همزمان این عملیات، یک هیئت شناسایی ترکیه وارد غرب حماه شد و در مناطق مجاور مناطق تحت کنترل ارتش سوریه گشت زد.

در غوطه شرقی نیز ارتش سوریه به همراه نیروهای مقاومت از 17 روز پیش عملیات پاکسازی این منطقه را آغاز کردند و طی روزهای گذشته این منطقه را به سه بخش تقسیم کردند.

روز گذشته نیز دو گروه از غیرنظامیان شهر «دوما» در غوطه شرقی از طریق راه خروج‌های انسانی ایجاد شده به گذرگاه «الوافدین» منتقل شدند.

انتهای پیام/ص

نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
مهمترین عناوین

کیمیا سامانه