عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس خبر داد

کاهش 50 درصدی اعتبار پزشک خانواده نسبت به سال گذشته

شناسه خبر: OTQ3OTM /

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی گفت: اعتبارات سال 96 پزشک خانواده 2 هزار میلیارد تومان بود که امسال 50 درصد کاهش اعتبار دارد.

  تنکابن24، بهروز بنیادی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در بردسکن اظهار کرد: این کاهش اعتبار به این معنی است که هرچه پزشک خانواده کار کند در قبال آن دولت هزینه‌ها را پرداخت می‌کند.

بنیادی افزود: شرط پرداخت اعتبار به پزشک خانواده با بیش از 1000 میلیارد تومان اعتبار نخست ارائه خدمات بوده و سپس پرداخت هزینه‌ها توسط سازمان برنامه و بودجه کشور است.

وی در پاسخ به سوال خبرنگار فارس در خصوص صندوق‌های اعتباری که هنوز دارای مشکل هستند، افزود: اتفاقات جدیدی ایجاد نشده است و همان مصوبات قبلی است که تا مبالغ 100 و 200 میلیون تومان به طلبکاران پرداخت شود بر جای خود هست اما مصوب شده مبالغ بالای 200 میلیون تومان هم در مسیر قرار گیرد و طبق آمار 90 درصد موارد انجام شده اما مشکل اصلی ما این است که مردم از نحوه رسیدگی به حساب‌ها ناراضی هستند.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس به کمبود بودجه‌های عمرانی نسبت به سال‌های گذشته خبر داد و اظهار داشت: میزان اعتبارات کمتر شده است اما امیدواریم با توجه به افزایش قیمت نفت گشایشی شود و بتوانیم از این لحاظ قسمتی از کمبودهای اعتباری را تامین کنیم.

بنیادی از افزایش قیمت نفت هم خبر داد و افزود: درحال حاضر کمی فروش نفت بهتر شده است.

نماینده مردم کاشمر، بردسکن و خلیل‌آباد در مجلس شورای اسلامی با اعلام اینکه علیرغم این کمبودها در حوزه طرح‌های روستایی و بهسازی مدارس کارهای خوبی در کشور انجام شده است، اظهار داشت: همه باید در سال حمایت از کالای ایرانی، در چرخه اقتصاد همراه و همگام با سیاست‌های دولت در راستای منویات رهبری حرکت کنیم.

انتهای پیام/چ

نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
مهمترین عناوین

کیمیا سامانه