معاون وزیر آموزش و پرورش اعلام کرد

افزایش 2.2 درصدی اعتبارات عمرانی در حوزه آموزش و پرورش/ اجرای پروژه‌های ساختمانی با معماری اسلامی

شناسه خبر: OTQ4MDQ /

معاون وزیر آموزش و پرورش گفت: اعتبارات عمرانی و نوسازی امسال وزارت آموزش و پرورش نسبت به سال گذشته 2.2 درصد افزایش یافته است.

  تنکابن24، مهرلله رخشانی‌مهر در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در بردسکن، با اعلام اینکه در کنار اعتبارات دولتی توجه به مشارکت‌ها هم مورد توجه است، اظهار کرد: تمام تکیه ما بر خیرین است و برکت ما هستند و اگر خیرین از حوزه ما جدا شوند دیگر کاری نمی‌توانیم انجام دهیم.

وی افزود: مقاوم‌سازی مدارس از اولویت‌های وزارت آموزش و پرورش است و در این راستا در سال جاری اتفاقات خوبی در کشور خواهد افتاد.

معاون وزیر آموزش و پرورش با اعلام اینکه یک سوم مدارس کشور نیازمند تخریب و نوسازی است، اظهار داشت: از تعداد مدارس کشور 18 درصد تنها به مقاوم‌سازی نیازمند است و باید در این مهم تسریع به‌عمل آید.

رخشانی‌مهر گفت: 550 هزار کلاس درس در کشور داریم که هم در بردسکن، هم خراسان رضوی و در کشور اتفاقات خوبی در بحث مقاوم‌سازی و نوسازی در سال جاری برایشان در نظر گرفته شده است.

وی به جایگاه خراسان رضوی در جذب کمک‌های مردمی اشاره کرد و افزود: خراسان رضوی در بحث مشارکت‌های مردمی و هم کیفیت ساخت جایگاه اول کشور است، و در این راستا فعال‌ترین استان کشور که به کیفیت هم نگاه ویژه‌ای دارد.

رئیس سازمان توسعه و تجهیز مدارس کشور معاون وزیر آموزش و پرورش اظهار کرد: یکی از رویکردهای ما در آموزش و پرورش ایجاد مدارسی با سبک اسلامی و معماری اسلامی است که رهبری انقلاب هم تاکید دارند.

رخشانی‌مهر موضوع معماری‌های نو و استفاده از فناوری‌های نوین ساختمانی را هدف اصلی حوزه نوسازی مدارس برد و افزود: توسعه و نوسازی مدارس وزارت آموزش و پرورش، به عنوان یک دستگاه متخصص و پیشرو در حوزه ساخت‌وساز است.

وی افزود: خیلی از دستگاه‌های اجرایی پروژه‌های خود را به ما محول می‌کنند، زیرا حوزه نوسازی مدارس یک حوزه کاملا پیشرو و متخصص و کار بلد است.

معاون وزیر آموزش و پرورش گفت: در حوزه مقاوم‌سازی کارهای علمی و اجرایی ما نه تنها در کشور بلکه در دنیا هم نمونه است، و در این حوزه خیلی جلو رفته‌ایم.

رخشانی‌مهر از اجرای ساختمان‌هایی با شیوه معماری اسلامی در کشور خبر داد و اظهار داشت: در حوزه اقتصاد مقاومتی که مورد تاکید مقام معظم رهبری نیز بوده ما متمرکز بر این شدیم که ساختمان‌های که نیازمند مقاوم‌سازی هستند را مقاوم‌ و به چرخه استفاده برگردانیم.

رئیس سازمان توسعه و تجهیز مدارس کشور از پروژه‌های ساختمانی با معماری اسلامی در سطح کشور خبر داد و با اعلام اینکه، در ساخت مدارس معماری توجه به محیط زیست هم دیده شده است، افزود: در دنیا برای موضوع محیط زیست مدارسی با نام مدارس سبز وجود دارد که یک نوع معماری است و باید نکاتی را در خصوص رعایت حفظ محیط زیست داشته باشد.

رخشانی‌مهر توجه جدی این وزارتخانه در سال 97 را بر ساخت مدارس سبز نام برد که خروجی آن حفظ محیط زیست است و ترکیب این دو آن چیزی است که آقای وزیر در حکم ابلاغیه بنده آورده است.

انتهای پیام/چ

نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
مهمترین عناوین

کیمیا سامانه