مدیر روابط عمومی محیط زیست استان تهران خبر داد

پاکسازی در پارک ملی سرخه حصار با شعار «نه به کیسه‌های پلاستیکی»

شناسه خبر: OTQ4MjA /

مدیر روابط عمومی محیط زیست استان تهران از پاکسازی بخش‌هایی از پارک ملی سرخه حصار خبر داد.

  تنکابن24  به نقل از سایت اطلاع رسانی محیط زیست استان تهران (سامات)، امین افتخار با اعلام این موضوع اظهار داشت: موضوع رهاسازی زباله در طبیعت همچنان یکی از مسائل و مشکلات محیط زیستی است که آثار و پیامدهای نامطلوبی به همراه دارد.

وی با اشاره به اینکه بسیاری از اشیاء و زباله هایی که ما در طبیعت رها می‌کنیم سال های سال باقی مانده و از بین نمی‌رود، افزود: ریختن زباله در طبیعت و محیط های شهری علاوه بر آلودگی محیط زیست، منظر و همچنین تهدید برای زندگی جانداران زمینه کار مضاعف عده ای برای برداشتن و پاکیزه کردن محیط اطراف را فراهم می آورد و حق برخورداری دیگران از محیط پاکیزه را سلب می کند.

افتخار با بیان اینکه بسیاری از زباله هایی که از نظر ما فاقد ارزش و استفاده است، در طبیعت رها شده یا دور ریخته می‌شود دارای ارزش اقتصادی است، گفت: اگر بتوانیم تفکیک مناسبی از زباله و پسماندهای خود داشته باشیم بخش اعظمی از این زباله ها قابلیت استفاده مجدد در چرخه تولید را دارد و برخی از آنها می‌توانند به کمپوست تبدیل شوند.

مدیر روابط عمومی محیط زیست استان تهران یکی از راهکارهای کاهش تولید زباله را توجه به تغییر در سبک زندگی دانست و تصریح کرد: ما باید بتوانیم از خودمان شروع کنیم، یعنی باید با تامل و اندیشه در روش و سبک زندگی خود بتوانیم فرهنگ زیست محیطی را نهادینه کنیم و برای محیط زیست و طبیعت کمتر هزینه درست کنیم.

افتخار با اشاره به اینکه هر ساله برنامه‌های اجرایی نمادین و فرهنگی بسیاری در خصوص موضوع زباله و رهاسازی آن در طبیعت در سطح کشور اجرا می‌شود، اظهار داشت: این موضوع که برای روز جهانی زمین پاک امسال شعاری با عنوان «پایان آلودگی پلاستیک» انتخاب شده و به طبع آن شعار ملی «نه به کیسه‌های پلاستیکی» در دستور کار قرار گرفته بیانگر اهمیت و دغدغه میزان آثار و پیامدهای مخرب آن برای محیط زیست است.

انتهای پیام/

نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
مهمترین عناوین

کیمیا سامانه