معاون امور مجلس و ارتباطات اجتماعی دانشگاه آزاد اسلامی تاکید کرد

لزوم ایجاد بیمارستان آموزشی در شهرستان تنکابن

شناسه خبر: OTU0OTU /

معاون امور مجلس و ارتباطات اجتماعی دانشگاه آزاد اسلامی تأکید کرد: وجود بیمارستان آموزشی با توجه به ارتقای دائمی دانشگاه آزاد اسلامی تنکابن در رشته پزشکی از ملزومات این واحد دانشگاهی و شهرستان تنکابن است.

به گزارش تنکابن24،  احمد حیدری در حاشیه بازدید از دانشگاه آزاد اسلامی واحد تنکابن در نشستی با مسئولان استانی و شهرستانی اظهار کرد: این واحد دانشگاهی از ظرفیت‌های بسیار خوبی برخوردار است؛ اما نبود بیمارستان آموزشی در این واحد دانشگاهی به‌عنوان نقص در حوزه پزشکی با قدمت ۳۴ ساله محسوب می‌شود.

 

وی با تأکید بر اینکه وجود بیمارستان آموزشی نه‌تنها از ملزومات دانشگاه آزاد اسلامی بلکه شهرستان تنکابن است، افزود: در دانشگاه آزاد اسلامی واحد تنکابن کارهای تحقیقاتی بسیار خوبی انجام‌شده که ازجمله می‌توان به پرورش زالو، تولید ژل شستشوی دست و کاشت برنج اشاره کرد که امیدواریم آینده نزدیک این مزرعه کاشت برنج به مرکز علمی و تحقیقاتی برنج تبدیل شود.

 

 معاون امور مجلس و ارتباطات اجتماعی دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه دانشگاه و علم باید در شهر مفید و مؤثر باشند و مردم باید حضور دانشگاه را در کنار خودشان احساس کنند، گفت: دانشگاه آزاد اسلامی زمانی به رسالت اصلی خود دست پیدا می‌کند که بتواند مشکلات مردم آن شهر را به‌نوعی حل کند.

 

 

حیدری با بیان اینکه دانشجویان باید در طول دوره تحصیل در کنار علم‌آموزی به مهارت‌آموزی هم بپردازند تا بتوانند به‌محض فارغ‌التحصیلی از دانشگاه برای شهر مفید و مؤثر باشند، عنوان کرد: اصولاً همه تلاش‌هایی که توسط محققان، استادان دانشگاهی و دانشجویان در کشور و کشورهای جهان سوم صورت می‌گیرد، نتیجه آن فقط به‌صورت مقاله در ژورنال‌های خارجی به چاپ می‌رسد.

 

وی اضافه کرد: سامانه پایش به نام پژوهشیار در راستای موضوع نقش دانشگاه‌ها در حل مشکلات کشور در دانشگاه آزاد اسلامی راه‌اندازی شده و همه  پایان‌نامه‌ها و موضوعات مرتبط با مشکلات و مورد نیاز روز کشور ساماندهی می‌شود و دانشجویان ملزم به انتخاب یکی از این موضوعات برای انجام پایان‌نامه خود هستند.

 

 معاون امور مجلس و ارتباطات اجتماعی دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه راه‌اندازی دوره‌های مدارس عالی و مهارت‌آموزی و ایجاد سراهای نوآوری و راه‌اندازی شرکت‌های دانش‌بنیان در آینده نقش بسزایی در حل مشکلات کشور خواهد داشت، ادامه داد: هدایت مقام معظم رهبری موجب شکوفایی دانشگاه آزاد اسلامی شده و امروزه توانسته به شبکه اجتماعی و علمی در کشور تبدیل شود، به‌طوری که اکنون می‌توان آن را بزرگ‌ترین دانشگاه حضوری جهان اسلام دانست.

نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
مهمترین عناوین

کیمیا سامانه