فرماندار ویژه شهرستان تنکابن مطرح کرد

احتمال نقض تعهدات دیگر کشورهای 1+5 از برجام

شناسه خبر: OTUwNTA /

فرماندار ویژه شهرستان تنکابن گفت: احتمال این که سایر کشورها هم سو با سیاست های آمریکا به نوعی از حمایت مستقیم خود نسبت به تعهدات خود در برجام پرهیز کنند، وجود دارد.

تنکابن24، سید امیر حسینی جو در گفتگویی اختصاصی با ایسنا مازندران، انقلاب و اسلام را خاری در چشم دشمنان ایران خواند و اظهار کرد:با پیروزی انقلاب اسلامی بسیاری از کشورها با ماهیت استکباری، دشمنی خود را به صورت علنی و بعضا پنهانی با کشورمان آغاز کرده و در طول تاریخ انقلاب ادامه دادند.

وی در ادامه افزود: افشا شدن دست آمریکا در سفارتخانه توسط دانشجویان پیرو خط امام، نقشه حمله نظامی آمریکا به ایران و ماجرای طبس، تحمیل جنگ هشت ساله، حمله به هواپیمای مسافربری، تحریم های سیاسی و اقتصادی متعدد، ایجاد تفرقه و نفاق، ترور و ناامنی در منطقه و بسیاری از موارد دیگر بخشی از دسیسه هایی است که از طرف شیطان بزرگ اعمال شده و همگی ریشه در انقلاب اسلامی ایران دارد.

فرماندار شهرستان تنکابن در مورد دستاوردهای برجام گفت: برجام بیان حقانیت جمهوری اسلامی ایران بوده که در عرصه بین المللی به جهانیان ثابت کرد که سیاست ایران برقراری صلح و امنیت است.

 وی افزود: آمریکا با نمایش مضحک خروج از برجام در حقیقت چهره واقعی خود را بار دیگر عیان  کرد اما این موضع گیری هیچ گونه ضعف یا انفعالی را در عرصه حقوق بین الملل متوجه جمهوری اسلامی ایران نخواهد کرد.

حسینی جو با بیان این مطلب که آن چه در طی چهل سال اخیر باعث قوام و استمرار جمهوری اسلامی شد، حفظ وحدت کلمه بود خاطر نشان کرد: وحدت به معنای واقعی یعنی شناخت شرایط زمانی و موقعیت بین المللی، یعنی دوری از تفرقه حزبی و جناحی و انسجام در مقابل دشمن مشترک که همواره باید الگوی مردم و مسئولین باشد

وی با اشاره به این که برخی جناح های سیاسی با تبعیت از احساسات و با بهره گیری از موج رفتاری قصد تخریب دولت و سیاست های بین المللی آن را دارند گفت: سیاست های دولت برپایه حفظ انسجام و اقتدار نظام بوده که در این رابطه فرمایشات مقام معظم رهبری چراغ هدایت تصمیم گیرندگان است.

معاون استاندار دشمنی با ایران از سوی معاندان نظام را بی پایان  دانست و تصریح کرد: در این مسیر آن چه باعث حفظ نظام و اقتدار حاکمیت می شود، دشمن شناسی و حفظ وحدت است که این مهم در سایه اتکا به قابلیت های مردم و توانمندی های داخلی و کنار گذاشتن نگرش های صرفا سیاسی محقق می شود.

حسینی جو در پاسخ به پرسش خبرنگار ایسنا مبنی بر ارزیابی از وضعیت کنونی و حمایت سایر کشورها از برجام در شرایط خروج آمریکا گفت: با توجه به وجود موج منفی رسانه های معاند در خارج از کشور از شرایط اجتماعی ایران و اخبار منفی مخابره شده از این شبکه ها و همچنین تحلیل کشورهایی نظیر آمریکا و اسرائیل مبنی بر ضرورت فشار اقتصادی به منظور شکنندگی ساختار نظام به ویژه در دهه اخیر، احتمال این که سایر کشورها هم سو با سیاست های آمریکا به نوعی از حمایت مستقیم خود نسبت به تعهدات خود در برجام پرهیز کنند، وجود دارد.

وی در ادامه با بیان اینکه برجام خط فرضی رقابت کشورهای قدرتمند جهان است که صف مبداء تا خط پایان خود را ترسیم کنند،تاکید کرد: اعمال دیپلماسی قوی، دوری از اختلاف و چندگانگی، اجرای سیاست واحد و مقتدرانه، ائتلاف با کشورهای همسو و دارای منافع مشترک و محدود نمودن نیازمندی های کشورهای غربی در صورت عدم همکاری با توافقات برجام از جمله مواردی است که باید در دستور کار قرار گیرد.

حسینی جو مذاکرات گروه های ایرانی در برجام را در راستای منویات مقام معظم رهبری امری لازم دانست و گفت: مجاهدت گروه وزارت خارجه کشورمان با بررسی شرایط عمومی کشور انجام شده و خواهد شد و با اعمال سیاست های مشخص امید است با رایزنی و دیپلماسی صدای حقانیت ملت غیور ایران اسلامی بار دیگر در گوش جهانیان طنین انداز شود.

 

 

 

نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
مهمترین عناوین

کیمیا سامانه