فرمانده انتظامی مازندران:

رعایت هنجارهای اسلامی از مطالبات به حق مردم است/شهرک‌های ساحلی حریم دریا را رعایت کنند

شناسه خبر: OTUwNTg /

فرمانده انتظامی مازندران با اشاره به بروز برخی ناهنجاری اجتماعی و اخلاقی در سواحل و تفرجگاه‌ها از سوی برخی افراد ناآگاه با تاکید بر ضرورت پیشگیری و مقابله هرگونه ناهنجاری اجتماعی، گفت: رعایت هنجارهای اسلامی از مطالبات به حق مردم است.

تنکابن24 به نقل از بلاغ، سردار سیدمحمود میرفیضی پیش از ظهر امروز در نشست تخصصی طرح تابستانه و ساماندهی دریا که با حضور معاونت‌ها و روسای پلیس‌های تخصصی در سالن جلسات ستاد انتظامی استان برگزار شد، اظهار کرد: استان مازندران یکی از مهم‌ترین قطب‌های گردشگری کشور است و وجود مواهب الهی نظیر دریا و جنگل موجب افزایش حضور مسافران و گردشگران از اقصی نقاط کشور در این استان می‌شود.

وی ارتقاء امنیت اجتماعی و ایجاد بستری مناسب برای استفاده عامه مردم از مواهب الهی و گردشگری استان را از مهم‌ترین مولفه‌های پلیس در اجرای طرح تابستانه برشمرد و تصریح کرد: اقدامات نیروی انتظامی در طرح‌های تابستانه در چندین بخش پیش‌بینی و تعریف شده است که می‌توان به اقدامات انتظامی، ترافیکی، امنیتی و اجتماعی آن اشاره داشت.

فرمانده انتظامی مازندران با اشاره به بروز برخی ناهنجاری اجتماعی و اخلاقی در سواحل و تفرجگاه‌ها از سوی برخی افراد ناآگاه با تاکید بر ضرورت پیشگیری و مقابله هرگونه ناهنجاری اجتماعی، تاکید کرد: رعایت هنجارهای اسلامی از مطالبات به حق مردم است.

میرفیضی با اشاره به اینکه اولویت پلیس در اجرای عدالت اجتماعی در طرح‌های انتظامی ایجابی است، تصریح کرد: در این راستا کسی حق تخطی از قانون را ندارد و انتظار نیروی انتظامی از عامه مردم در سواحل، پارک‌ها و تفرجگاه‌ها توجه به دغدغه‌های دیگران است.

وی با بیان این که پیشگیری، کنترل، مهار و مقابله با جرائم و ناهنجاری‌های اجتماعی از مهم‌ترین ماموریت‌های پلیس در طرح ساماندهی سواحل و طرح‌های تابستانه است، تصریح کرد: در این راستا نقش مشارکت‌های مردمی و انجام وظایف شهروندی از سوی شهروندان و مسافران نقشی مهم و اثرگذار است.

فرمانده انتظامی مازندران کاهش آسیب‌های اجتماعی با استفاده از اقدامات فرهنگی را از دیگر اولویت‌های نیروی انتظامی در اجرای طرح‌های تابستانه برشمرد و گفت: برای این منظور تمامی متولیان فرهنگی بیشترین مسئولیت را در راستای ارتقاء فرهنگ ایرانی و اسلامی و ارزش‌های دینی برعهده دارند.

میرفیضی کاهش 28 درصدی غریق در سال گذشته را از مهم‌ترین دستاوردهای نیروی انتظامی و سایر دستگاه‌های متولی طرح سالم سازی دریا در سال گذشته عنوان کرد و گفت: بیشترین آمار غریق استان در سال گذشته مربوط به شنا در خارج از مناطق اجرای طرح و شنا ممنوع بوده است.

وی با اشاره به وجود 120 شهرک ساحلی، 71 تفرجگاه و 13 شهر ساحلی از وجود 361 منطقه شنا ممنوع در طول نوار ساحلی خبر داد و تصریح کرد: آزاد سازی حریم دریا از دیگر موضوعاتی است که باید مورد توجه قرار گیرد و در این راستا حریم دریا باید توسط متصدیان شهرک‌های ساحلی رعایت شود.

فرمانده انتظامی مازندران با اشاره به اینکه اقدامات ایجابی پلیس در طرح دریا یکی از رویکردهای موثر برای کاهش آسیب‌های اجتماعی است، گفت: راه‌اندازی نمایشگاه آسیب‌های اجتماعی، طرح مشاوره فعال، تئاتر درمانی، استفاده از ظرفیت‌های رسانه استانی، فضای مجازی و استفاده از توانمندی‌های گروه‌های تبلیغی و فرهنگی مردم نهاد از جمله این اقدامات است.

نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
مهمترین عناوین

کیمیا سامانه