سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی مازندران:

تعداد مسمومین کلاردشت به ۲۰۰ نفر رسید/هنوز بحث آلوده بودن آب به نتیجه نرسید

شناسه خبر: OTUwNjA /

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی مازندران از افزایش تعداد مسمومان کلاردشت خبر داد و گفت: از شب گذشته تاکنون 200 نفر در کلاردشت با علائم مسمومیت به مراکز درمانی مراجعه کردند.

تنکابن24، فرزاد گوهردهی از افزایش تعداد مسمومان کلاردشت خبر داد و اظهار کرد: تاکنون 200 نفر در کلاردشت با علائم مسمومیت به مراکز درمانی مراجعه کردند.

وی با بیان اینکه این بیماران با علائم عمومی مثل تهوع، استفراغ و اسهال به مراکز درمانی مراجعه کردند، افزود: 5 نفر به دلیل داشتن علائم حادتر بستری شدند که از این تعداد سه نفر با رضایت شخصی ترخیص شدند که دو کودک در حال حاضر بستری هستند.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی مازندران با اشاره به اینکه منشا این بیماری ویروسی به نظر می‌رسد، تصریح کرد: تیم پزشکی در حال بررسی است تا علت این بیماری که احتمالا دارای منشا ویروسی است را به صورت دقیق اعلام کند.

وی با بیان اینکه هنوز بحث آلوده بودن آب به نتیجه نرسیده است، خاطر نشان کرد: چون بیماری با اسهال همراه نیست و احتمال آلودگی ویروسی وجود دارد.

گوهردهی با تاکید بر اینکه این بیماری ربطی به مصرف قارچ ندارد، به فارس گفت: تیم بهداشت محیط و واحد بیماری‌ها، مدیر بهداشت محیط، معاونان بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی برای بررسی‌ها بیشتر در این بیمارستان مستقر می‌شوند.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی مازندران با اشاره به اینکه نمونه‌های از رستوران‌ها و اغذیه‌های عمومی گرفته شده است، افزود: بیشتر بیماران بومی هستند و از روستا شهر کلاردشت هستند.

نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
مهمترین عناوین

کیمیا سامانه