رئیس اداره چای تنکابن خبر داد

افزایش ۴ درصدی قیمت برگ سبز چای/ پایان زمان برداشت چین اول

شناسه خبر: OTUwNjc /

رئیس اداره چای تنکابن گفت: قیمت تقریبی برگ سبز چای ۴ درصد افزایش داشته است که قیمت چای درجه یک ۲۷هزار و ۲۹۲ ریال و در درجه دو ۱۵ هزار و ۲۸۳ ریال است.

به گزارش تنکابن24، خسرو سیاسرنژاد در تنکابن از اتمام چین اول چای خبر داد و اظهار کرد: برداشت برگ سبز چای از ۹ اردیبهشت ماه آغاز شد و تاکنون هزار و ۲۵۰ تن از چای‌کاران خریداری شده است.

وی افزود: از این میزان برداشت شده، ۸۰ درصد درجه یک و ۲۰درصد آن درجه ۲ بوده است.
رئیس اداره چای شهرستان تنکابن با اشاره به حریق کارخانه چای شعیب کلایه عنوان کرد: خوشبختانه مدت ۲ هفته هست که این کارخانه کار خرید خود را آغاز کرده است.

این مسؤول با بیان اینکه تا ۲۷ اسفندماه سال گذشته تمام مطالبات سال ۹۶ چای‌کاران به مبلغ ۵ میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان تسویه شده، یادآور شد: ۴۱ درصد از مطالبات جدید چای‌کاران را تا نیمه‌‌اول اردیبهشت پرداخت کردیم.

سیاسرنژاد با اشاره به اینکه در محصول چای نسبت به سایر محصولات، روند خوب و رو به جلویی را شاهد هستیم، خاطر نشان کرد: سال گذشته ۲۷۰ میلیون تومان وام تسهیلات با کارمزد ۴ درصد به چای‌کاران از محل صندوق توسعه چای اعطا کردیم که بازپرداخت آن طی سه چین از همان برگ سبز چای کسر می‌شود.

وی اضافه کرد: قیمت تقریبی چای ۴ درصد افزایش داشته است که قیمت چای درجه یک ۲۷هزار و ۲۹۲ ریال و در درجه دو ۱۵ هزار و ۲۸۳ ریال است.

رئیس اداره چای شهرستان تنکابن در ادامه همچنین با اشاره به سرمازدگی اواخر فروردین ماه عنوان کرد: ۳۰ درصد از مناطق دشتی ما که سرما گیر بودند دچار آسیب شدند اما با پیگیری‌های انجام شده باید دید که چه تصمیماتی برای پرداخت خسارت صورت می‌گیرد.
وی در پایان با بیان اینکه چین نخست به اتمام رسیده و تا حدود ۲۰ روز دیگر برداشت چین دوم آغاز می‌شود، ضمن قدردانی از حمایت های دولت، گفت: از طریق صندوق توسعه چای همه چایکاران که فعال هستند و برگ چای تحویل می‌دهند، بیمه فراگیر شده‌اند.

 

نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
مهمترین عناوین

کیمیا سامانه