رئیس پلیس آگاهی مازندران خبر داد

کلاهبرداری میلیونی از مردان کهنسال به بهانه ازدواج

شناسه خبر: OTUwNzQ /

رئیس پلیس آگاهی مازندران از دستگیری افرادی که به بهانه ازدواج با مردان کهنسال از آنان کلاهبرداری می‌کردند، خبر داد .

تنکابن24 به نقل از بلاغ، سرهنگ ذبیح الله پهلوانی در گفت‌وگو با خبرنگار ما گفت: در پی کسب خبری از شهرستان فریدونکنار مبنی بر این که افرادی با نام مستعار با وعده ازدواج با مردان کهنسال از آنان کلاهبرداری می کنند، موضوع در دستور کار پلیس آگاهی آن شهرستان قرار گرفت.

رئیس پلیس آگاهی استان مازندران، افزود: با انجام تحقیقات پلیسی و بررسی های همه جانبه، ماموران موفق شدند، فردی که با معرفی خود به عنوان یکی از بستگان نزدیک دختران مد نظر، واسطه بین این افراد می شد را شناسایی و دستگیر کنند .

پهلوانی خاطرنشان کرد: ماموران پس از هماهنگی قضائی دو متهم دیگر این پرونده اهل و ساکن یکی از استان های شمال شرق کشور را که پس از ازدواج و کلاهبرداری از مالباختگان از محل متواری می شدند در عملیاتی غافلگیرانه دستگیر کردند .

وی تصریح کرد: متهمان در تحقیقات پلیس عنوان داشتند، پس از شناسایی سالمندان متمکن که قصد ازدواج داشتند با جلب اعتماد در اقدامی متقلبانه و دریافت طلاجات و یا مبالغی از 300 تا 400 میلیون ریال به عنوان مهریه پس از چند روز با طرح و نقشه قبلی اقدام به فرار می کردند.

رئیس پلیس آگاهی مازندران، اظهار داشت: تاکنون سه نفر از مالباختگان شناسایی شدند و تحقیقات پلیس در این خصوص همچنان ادامه دارد .

پهلوانی با اشاره به این که متهمان پس از تشکیل پرونده به مرجع قضائی معرفی شدند،گفت: ضعف آگاهی و اعتماد بی مورد مالباختگان به افرادی که تحت عنوان های خیرین ازدواج، کسب و کار و امورخیریه به آنان مراجعه می کنند را از مهمترین عوامل سوء استفاده سودجویان و کلاهبرداران برشمرد .

وی از شهروندان خواست: قبل از هر اقدامی نسبت به طرح موضوع و مشورت با بستگان نزدیک و مورد اعتماد خود اقدام کنند و در صورت برخورد با افراد شیاد مراتب را سریعاً از طریق مرکز فوریت های پلیسی 110 اطلاع دهند.

نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
مهمترین عناوین

کیمیا سامانه