فرمانده انتظامی مازندران:

دشمن مایوس‌تر از گذشته دنبال اعتماد زدایی است/لزوم افزایش اقدامات ایجابی در سواحل

شناسه خبر: OTUwODQ /

فرمانده انتظامی مازندران گفت: درحال حاضر دشمن مایوس تر از گذشته به دنبال اعتماد زدایی در کشور است.

تنکابن24، سردار سیدمحمود میرفیضی در گفت‌وگو با بلاغ، با اشاره به دسیسه های کشورهای غربی و ایادی آن در منطقه برای مقابله با ایران اسلامی و ایجاد شکاف بین مردم و مسئولان، تصریح کرد: با هوشیاری مردم و تدابیر حکیمانه مقام معظم رهبری تاکنون هیچ کدام از دسیسه های دشمنان به نتیجه نرسید.

وی با بیان این که درحال حاضر دشمن مایوس تر از گذشته به دنبال اعتماد زدایی در کشور است، خاطر نشان کرد: باید با شناسایی تهدیدات و آسیب ها و توطئه های دشمنان به نحوی عمل کنیم تا مسائل و مشکلات اجتماعی جامعه با راهکارهای اجتماعی حل شود.

میرفیضی با تاکید بر مراقبت، پیش بینی و پیشگیری در مقابله با تهدیدات و آسیب ها در راستای حفظ نظم و امنیت عمومی جامعه، بیان داشت: یکی از موضوعات مورد توجه نیروی انتظامی قانون گرایی ، عملیاتی کردن مشارکت های مردمی و ساماندهی فضای مجازی در حوزه های اجتماعی است.

فرمانده انتظامی مازندران،اظهار کرد: یکی از مهمترین موضوعات مورد توجه پلیس کسب رضایت و اعتماد مردم است که مهمترین سرمایه اجتماعی پلیس به شمار می روند و در این راستا توجه به مولفه های اعتماد سازی،جلب مشارکت، مشروعیت، محبوبیت، مقبولیت و مرجعیت از مهمترین موضوعاتی است که باید مورد توجه قرار گیرد.

میرفیضی با اشاره به حضور پرشور مردم در عرصه های مختلف اجتماعی، فرهنگی و سیاسی، مراسمات و مناسبت ها، گفت: مهمترین موضوع در جذب این سرمایه اجتماعی اعتماد سازی افکار عمومی است و اگر این اتفاق بیافتد رضایت همگانی حاصل می شود .

وی با بیان این که تعامل پلیس با مردم، مشارکت های مردمی در تولید امنیت، آموزش همگانی، اطلاع رسانی و توجه به آسیب های اجتماعی در حوزه های مختلف از جمله فضای مجازی از مهمترین موضوعاتی است که باید در ماموریت های معاونت اجتماعی مورد توجه قرار گیرد، گفت: ناجا امروز در ویترین شیشه‌ای قرار دارد.

این مسئول پاسخگویی به مطالبات مردمی و کسب اعتماد مردمی را از مهمترین مولفه های افزایش سرمایه اجتماعی پلیس و کسب مشارکت های مردمی برشمرد و افزود: ایجاد بسترهای تعاملی مناسب و کاهش اقدامات سلبی و افزایش اقدامات ایجابی با فعالیت های فرهنگی و اجتماعی در سواحل از دیگر موضوعاتی است که باید مد نظر معاونت اجتماعی قرار گیرد.

فرمانده انتظامی مازندران توجه به خواسته های مردم در طیف های مختلف با استفاده از ظرفیت های هنری در قالب تصویری، نمایشگاهی و آموزشی برای کاهش آسیب های اجتماعی را از دیگر ماموریت های معاونت اجتماعی برشمرد و گفت: باید با برنامه ریزی های لازم در این زمینه و استفاده از این مولفه ها اقدامی اساسی در افرایش آگاهی مردم صورت گیرد.

نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
مهمترین عناوین

کیمیا سامانه