آماده‌باش 1100 ناجی غریق در سواحل دریای مازندران

نجات ۵۵ نفر از مرگ حتمی در دریای مازندران

شناسه خبر: OTUwODY /

رئیس هیات نجات غریق و غواصی مازندران گفت: 55 غریق ازاول خرداد تاکنون با کمک ناجیان غریق مستقر در سواحل دریای مازندران نجات یافتند.

تنکابن24، نقی کریمیان طی گفتگویی با بیان اینکه طرح دریا از اول خرداد در مازندران آغاز شد، اظهار کرد: ناجیان غریق تاکنون ۵۵ نفر را از خطر مرگ نجات دادند و ۲ غریق از این افراد پس از نجات راهی بیمارستان شد.

وی افزود: در ۲۴ ساعت گذشته کسی در آب‌های ساحلی مازندران غرق نشده است.

کریمیان بیشترین غریق در این مدت در دریای بابلسر، محمودآباد رخ داد، گفت: پارسال دریای محمودآباد، بابلسر، نور، نوشهر ۸۰ درصد غریق استان را به خود اختصاص داده بودند.

رئیس هیات نجات غریق و غواصی مازندران گفت: به صورت رسمی از دیروز ۹۰۰ ناجی غریق با ۲۵۰ قایقران، جت ران و نیرو‌های دواطلب در مجموع هزار و ۱۰۰ نفر آماده خدمات رسانی به ان در سواحل دریای مازندران هستند.

وی با اشاره به اینکه ناجیان غریق در تعطیلات خرداد شبانه روز آماده باش هستند، به مسافران و گردشگران توصیه کرد از شنا در شب و خارج از محدوده طرح دریا خودداری کنند.

کریمیان به گردشگران و مسافران توصیه کرد سوت زدن ناجیان غریق برای هشدار به استفاده کنندگان از دریا و اعلام خطر است و آن به منزله توهین حساب نکنند و با سفیران نجات درگیر نشوند.

رئیس هیات نجات غریق و غواصی مازندران با بیان اینکه خانواده در کنار سواحل حضور می‌یابند مراقبت کودکان خودشان باشند، گفت: خانواده‌ها در هنگام غرق یکی از بستگان خود در دریا اقدام به نجات گروهی نکنند و از قایقرانان، جت رانان وعوامل امدادی مستقر در سواحل استفاده کنند.

وی افزود: خانواده‌های که گرفتار مواج خروشان دریای خزر شدند و ناجیان غریق حضور نداشتند از لوازم‌های امدادی مثل تیوپ، طناب ، جلیقه و حلقه نجات استفاده کنند.

رئیس هیات نجات غریق و غواصی مازندران با بیان اینکه به منظور پیشگیری از حوادث تعدادی تابلو‌های هشدار دهنده در سواحل استان نصب شده است افزود: این طرح تا پایان شهریور در استان ادامه دارد.

بنا بر اعلام اداره کل پزشکی قانونی مازندران سال گذشته ۹۸ نفر درمازندران غرق شدند.

نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
مهمترین عناوین

کیمیا سامانه