توسعه خط انتقال و شبکه توزیع آبرسانی در تنکابن

شناسه خبر: OTUwODc /

معاون مهندسی توسعه آب و فاضلاب شهری مازندران گفت: به منظور انتقال آب چاه ها به مخازن و شبکه توزیع و نیز اجرای زون بندی شبکه در شرق و غرب تنکابن، 14000 متر خط انتقال و 12000 متر شبکه توزیع اصلی در اقطار 300 تا 110 میلی متری احداث می شود.

تنکابن24 به نقل از روابط‌عمومی شرکت آبفاشهری مازندران، مهندس یزدان پناه، با اعلام خبر بالا افزود: به منظور ایجاد ذخیره مطمئن برای تامین آب مورد نیاز در ساعات پیک مصرف و قطع آب در مواقع بحرانی و زون بندی شبکه عملیات احداث مخزن ذخیره بتنی 10 هزار متر مکعبی به اتمام رسید و در مرحله محوطه سازی قرار دارد.

وی،با بیان اینکه 8000 متر خط انتقال در اقطار 400 تا 300 میلی متری در خرم آباد درحال اجراست، اظهار داشت: تاکنون 1000 متر از این طرح اجرایی شد.

معاون مهندسی توسعه آبفاشهری مازندران، با اشاره به احداث مخزن ذخیره بتنی 5000 متر مکعبی در این شهر، افزود: پیگیری های لازم برای تهیه اسناد مناقصه و مراحل انتخاب پیمانکار برای احداث  5هزار متر شبکه توزیع اصلی در خرم آباد انجام شد.

مهندس یزدان پناه، به احداث یک باب منبع هوایی به حجم 200متر مکعب در کرات کتی سلمانشهر اشاره و تصریح کرد: این طرح در راستای تامین آب شرب سالم و بهداشتی و آبرسانی به منطقه فاقد آب آشامیدنی  با تحت پوشش قرار دادن بیش از 400 خانوار به پایان رسید.

وی، از حفر و تجهیز یک حلقه چاه با آبدهی 25 لیتر در ثانیه در شهر شیرود خبر داد و گفت: احداث سیستم ارتقای کیفی آب، 6000 متر خط انتقال و شبکه توزیع از دیگر طرحهای آبرسانی در این شهر است.

معاون مهندسی توسعه آبفاشهری مازندران، با بیان اینکه در عباس آباد به منظور افزایش توان تامین آب به میزان 40 لیتر در ثانیه، حفر و تجهیز یک حلقه چاه در دستور کار شرکت قرار دارد، تصریح کرد: در راستای انتقال آب چاه به مخزن ذخیره، 2000 متر خط انتقال نیز در این شهر احداث می شود.

مهندس یزدان پناه، ادامه داد: خرید یک دستگاه دیزل ژنراتور در مرحله تهیه اسناد و بهسازی و مهندسی مجدد یک حلقه چاه در کلارآباد در مرحله انتخاب پیمانکار قرار دارد.

وی، ضمن اشاره به اینکه در شهر رامسر، زمین مخزن 400 متر مکعبی سرویس خریداری شد گفت: به منظور تامین آب و فشار مناسب برای زون3 و نیز انتقال آب از ایستگاه پمپاژ به شبکه توزیع ، طراحی یک باب ایستگاه پمپاژ و 2500 متر خط انتقال توسط مشاور انجام شد.

نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
مهمترین عناوین

کیمیا سامانه