مدیرکل بهزیستی مازندران اعلام کرد

تحویل ۱۱۵ واحد مسکونی به مددجویان مازندرانی در هفته بهزیستی

شناسه خبر: OTUxOTY /

مدیرکل بهزیستی مازندران گفت: در هفته بهزیستی بیش از صد پروژه اشتغال با اعتبار ۲۰ میلیارد و تحویل ۱۱۵ واحد مسکونی به مددجویان با بیش از ۱۱ میلیارد اعتبار انجام می‌شود.

تنکابن24، سعید آرام ظهر امروز در جمع خبرنگاران به مناسبت هفته بهزیستی ضمن تقدیر از رسانه ها بواسطه انعکاس فعالیت های بهزیستی و شناخت هرچه بهتر اقدامات این سازمان در جامعه، با اشاره به شعار امسال هفته بهزیستی اظهار کرد: با توجه به اینکه در برنامه ششم توسعه مسئولیت سلامت اجتماعی به بهزیستی سپرده شده است، بالندگی و صیانت اجتماعی محقق نخواهد شد مگر با توسعه به زیستن و آموزش روش های درست زندگی.

مدیر کل بهزیستی استان با اشاره به پروژه های مختلف در دست افتتاح بمناسبت هفته بهزیستی افزود : پروژه های هفته بهزیستی با اعتباری بالغ بر ۱۹۰ میلیارد ریال، امکانات تازه و شرایط بهتری را پیش روی جامعه هدف بهزیستی قرار خواهد داد.

وی با بیان اینکه در هفته بهزیستی بیش از صد پروژه اشتغال با اعتبار ۲۰ میلیارد و تحویل ۱۱۵ واحد مسکونی به مددجویان با بیش از ۱۱ میلیارد اعتبار در این هفته انجام خواهد شد خاطر نشان کرد : از شروع دولت تدبیر و امید بیش از ۲۸۰۰ نفر از جامعه هدف بهزیستی در استان صاحب مسکن شدند.

آرام افتتاح استخر ویژه معلولین در این هفته را یکی از اصلی پروژه ها و خواسته دیرینه جامعه معلولین عنوان کرد و افزود : این استخر تنها مرکز آب درمانی منطقه شمال با بیش از ۴۵ میلیارد ریال است که تمام گروه های معلولین بدون در نظر گرفتن نوع معلولیت می‌توانند از خدمات و امکانات ویژه آب درمانی آن بهره مند شوند.

وی با اشاره به افتتاح مرکز روزانه بازپروری زنان آسیب دیده در آمل، افتتاح مرکز نگهداری شبانه روزی کودکان بی سرپرست در بابل و اولین مرکز ماده ۱۶ مختص بانوان معتاد بی خانمان، گفت : اولین خانه سلامت روزانه مختص دختران آسیب پذیر و آسیب دیده در ساری، در کنار خانه سلامت که سالها بصورت شبانه روزی به این امر مشغول بود، افتتاح شد.

آرام با تاکید بر اینکه بهزیستی جهت خدمات دهی به اقصی نقاط استان، ساختمان اداره بهزیستی کجور نوشهر و مرزن آباد چالوس را افتتاح می‌کند افزود : همچنین در این هفته کلنگ اولین مرکز بنیاد ژنتیک در شمال کشور، در ساری و اولین مرکز توانبخشی و توانمندسازی معلولان غرب مازندران در نوشهر زده خواهد شد.

مدیر کل بهزیستی مازندران با اشاره به بحث میز خدمت و تاکید دولت تدبیر و امید بر حقوق شهروندی تصریح کرد : در این راستا فضا و امکانات خوبی را فراهم کردیم و جهت رفاه حال جامعه هدف میز خدمت الکترونیک را راه اندازی کردیم تا مددجویی که در منطقه غرب استان نیاز به دریافت خدمات دارد، زحمت و هزینه سفر را متحمل نشود و در منزل بصورت الکترونیکی خدمت مورد نظرش را دریافت کند.

وی در خصوص کودکان کار و خیابانی به افتتاح مرکز کودکان کار در آمل و نوشهر اشاره کرد و گفت : مسئولیت این کودکان به تنهایی با بهزیستی نیست و بر اساس آیین نامه ها و دستورالعمل های سازمان، وظیفه بهزیستی، پس از جمع آوری، آغاز شده و به منظور ساماندهی این عزیزان وارد کار می‌شود که در این رابطه مرکز شبانه روزی کودکان خیابانی در ساری به این امر اختصاص دارد.

مدیر کل بهزیستی مازندران با اشاره به تحت پوشش بیمه ای قرار دادن بیش از ۲ هزار زن سرپرست خانوار، ۲۴۰۰ زن روستایی و دو هزار معلول روستایی، بالا بودن هزینه های درمانی مددجویان را یکی از معضلات اصلی آنها عنوان و خاطر نشان کرد : شش هزار نفر از مددجویان تحت پوشش بیمه تکمیلی قرار دادیم و تا دو ماه آینده این تعداد به 10 هزار نفر خواهد رسید.

آرام در بیان معضلات و مشکلات پیش روی برنامه های بهزیستی گفت : در حل مشکلات و معضلات اجتماعی تمامی ارگان ها باید ورود کنند اما گاها برخی موازی کاری ها ناخواسته منجر به بی برنامگی هایی می‌شود. در تلاشیم تا با تدوین برنامه هایی هدفمند کاری کنیم تا موازی کاری هایی که باید منجر به هم افزایی شوند، به خنثی کردن اقدامات ختم نشود.

وی یکی از مهمترین ارکان پیشبرد اهداف بهزیستی را همراهی و همدلی مردم و توجه به مسئولیت های اجتماعی بیان کرد و گفت : آموزش مهارت های اجتماعی جلوی بسیاری از معضلات اجتماعی را می‌گیرد و بهزیستی آموزش این مهارت ها را از مهد کودک ها آغاز کرده است.

مدیر کل بهزیستی مازندران با بیان اینکه از سال ۹۲ با آغاز طرح کاهش طلاق، زندگی شش هزار زوج متقاضی طلاق، با مراجعه به مراکز مشاوره بهزیستی، منجر به سازش شده است، گفت : متاسفانه عدم یادگیری مهارت های زندگی از کودکی و اعتیاد مهمترین علل طلاق در استان است.

وی با تاکید بر کاهش اعتیاد در مازندران طی پنج سال گذشته و رسیدن به رتبه ۱۴ کشور از رتبه دوم شیوع اعتیاد، افزود: در خصوص معضل اعتیاد کارزار رسانه ای مبارزه با شیشه و سپس مبارزه با گل را داشتیم که از اقدامات موفق بهزیستی در رابطه با آگاهی سازی جامعه نسبت به این مواد مخدر بوده است.

آرام درخصوص کودک آزاری و اقدامات بهزیستی در این رابطه به برگزاری کمپین نه به کودک آزاری برای نخستین بار در کشور در مازندران اشاره کرد و افزود :پارسال 27600 تماس با 123 گرفته شده ، که 170 مورد آن درباره کودک آزاری بوده که نیاز به مداخله داشت. از این تعداد 40 درصد آزارها جسمی، 20 درصد غفلت، 13درصد اعتیاد و... بوده است.

در پایان معاونین توانبخشی، اجتماعی و مشارکت های مردمی بهزیستی مازندران به ارائه گزارش عملکرد حوزه های تخصصی خود پرداختند.

نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
مهمترین عناوین

کیمیا سامانه