انحلال شورای شهر سلمانشهر/ اجرای پروژه های بزرگ شهری در کلاردشت

شناسه خبر: OTUzNzE /

مدیرکل دفتر امور شهرداری و شوراهای استانداری مازندران از انحلال شورای شهر سلمانشهر خبر داد و گفت: استانداری قائم مقام مردم این شهر در شورا است.

تنکابن24، محمد محمدی تاکامی در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه شورای شهر سلمانشهر منحل شده بود و قائم مقامی شورای شهر برای مردم به استانداری واگذار شده است گفت: شهردار سلمانشهر توسط استاندار انتخاب شده و این شهر تا پایان دوره کنونی نمی تواند شورا داشته باشد.

مدیرکل دفتر امور شهری استانداری مازندران همچنین درباره انتخاب شهردار رامسر نیز گفت:تاکنون ۱۵ گزینه برای شهرداری این شهر مطرح شده است و در پی آن هستند که از این تعداد، پنج نفر را به عنوان گزینه نهایی انتخاب کنند ولی هنوز به نتیجه ای نرسیده اند.

محمدی تاکامی با بیان اینکه تلاشمان این است که ایام دهه فجر پروژه نیروگاه زباله سوز نوشهر را به بهره برداری برسانیم به مشکلات تحریمی فراروی این پروژه اشاره کرد و گفت: بیشتر مشکلات در زمینه تکنولوژی است و تجهیزات مورد نیاز آن از چین وارده شده است.

وی با بیان اینکه مهندسان داخلی در حال کار روی پروژه نرم افزاری نیروگاه زباله سوز نوشهر هستند و در حال بازنویسی کد برای راه اندازی آن هستند افزود: پیشرفت فیزیکی پروژه ای به گونه است که بنا داریم تا دهه فجر آن را افتتاح کنیم و در حال پیگیری نرم افزار آن هستیم.

وی با اظهار اینکه پرونده پروژه نیروگاه زباله سوز نوشهر در سال ۹۷ بسته می شود عنوان کرد: پروژه نیروگاه زباله سوز تنکابن در مراحل پایانی کار است و ۱۰۰ درصد پیشرفت دارد و به یک دستگاه ویندو نیازمند است که باید از کشور اتریش وارد شود و متاسفانه با مسئله سئویفت و مبادلات ارزی نیز مواجه هستیم.

پروژه های شهری کلاردشت خوب است

مدیرکل دفتر امور شهرداری و شوراهای استانداری مازندران همچنین در بخشی از سخنانش به پروژه های شهری کلاردشت اشاره و اضافه کرد: تاکنون گزارشی مبنی بر اینکه برخی پروژه های شهری کلاردشت مجوز ندارد، نشده است.

محمدی تاکامی با اشاره به بازدید خود از برخی پروژه های شهری کلاردشت از جمله شهربازی عنوان کرد: اینکه تجهیزات پارک بازی دست دوم است چندان اهمیت ندارد زیرا آن شرکت مجری باید گواهینامه استاندارد را اخذ کند زیرا در غیراین صورت مجوز راه اندازی داده نمی شود.

وی همچنین با اشاره به دردست احداث بودن گلخانه در کلاردشت عنوان کرد: پروژه گلخانه شهری کلاردشت جزو پروژه های خوب محسوب می شود و حتی تشویق کرده ایم که برای توسعه و تکمیل آن تسهیلات دریافت کنند.

محمدیی تاکامی همچنین به پروژه پل معلق در بالادست رودبارک اشاره کرد و افزود: برای این پروژه نیز در پی جذب سرمایه گذار هستند.

مدیرکل دفتر شهری استانداری مازندران، احداث بازارچه را از دیگر پروژه های خوب شهری در کلاردشت بیان کرد و افزود: چند پروژه بزرگ از جمله پل کابلی در کلاردشت تعریف شده که جزو پروژه های خوب محسوب می شود.

وی با اشاره به ورود گردشگران زیاد به کلاردشت و تعریض جاده رودبارک عنوان کرد: این مسیر برای بالادست هموار شده و می تواند در جذب گردشگر و سرمایه موثر باشد.

وی با بیان اینکه کلاردشت برخلاف نامش فقیر است افزود: تیم مدیریت شهرداری و شورای کلاردشت در حال فعالیت و کار هستند و در بخش سرمایه گذاری و تفکیک زباله از مبدا و راه اندازی ایستگاه انتقال تیم مدیریت شهری خوب کار کرده اند.

محمدی تاکامی با بیان اینکه موتور تیم شهرداری کلاردشت خوب است و آقای پورعلی شهردار و تیم شورای شهر و شهرداری از ساعت ۴ بامداد تا ۱۱ شب در حال فعالیت و تلاش است افزود: پروژه های شهری خوبی برای کلاردشت تعریف شده است و باید برای اجرای آن از سوی دستگاه های مرتبط مجوزهای لازم گرفته شود.

وی گفت: پروژه های شهری کلاردشت مانند پل کابلی، دریاچه مصنوعی، تفکیک زباله، شهربازی و غیره جزو طرح های خوب در کلاردشت محسوب می شود و برنامه های خوبی طراحی شده است.مدیرکل دفتر شهری و شوراهای استانداری مازندران عنوان کرد: تیم شهردار و مدیریت شهری کلاردشت شبانه روز برای اجرای طرح ها در حال فعالیت است.

 

نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
مهمترین عناوین

کیمیا سامانه