اما و اگرهای افزایش دوباره نرخ کرایه تاکسی در ساری/آژانس‌های تلفنی 1000 تومان گران کردند

شناسه خبر: OTUzOTg /

زمزمه‌هایی مبنی بر افزایش نرخ کرایه تاکسی برای دومین بار طی سال‌جاری در مرکز استان شنیده می‌شود که سرچشمه آن به اظهاراتی در خصوص تأیید شورای شهر ساری مبنی بر افزایش نرخ کرایه‌ها به دلیل افزایش قیمت در اقلام کالاهای اساسی و لوازم یدکی جهت رفاه حال رانندگان تاکسی صورت گرفته است.

تنکابن24، زمزمه‌هایی مبنی بر افزایش نرخ کرایه تاکسی برای دومین بار طی سال‌جاری در مرکز استان شنیده می‌شود که سرچشمه آن به اظهاراتی در خصوص تأیید شورای شهر ساری مبنی بر افزایش نرخ کرایه‌ها به دلیل افزایش قیمت در اقلام کالاهای اساسی و لوازم یدکی جهت رفاه حال رانندگان تاکسی صورت گرفته است.

هر چند مسعود مدینه رئیس شورای شهر ساری در این خصوص در گفت‌وگو با خبرنگار ما، صراحتا این موضوع را رد کرد و گفت: نرخ کرایه تاکسی در سال تنها برای یک‌بار و در اوایل هر سال صورت می‌گیرد، اما شنیده‌ها حاکی است، این تصمیم شورا جهت تأیید به کمسیون انطباق فرمانداری ساری ارسال شده است تا در صورت تأیید به اجرا در آید.

در این باره نظر حمیدرضا فضل‌الله نژاد رئیس حمل و نقل بار و مسافر شهرداری مرکز مازندران را جویا شدیم که اظهار کرد: کرایه تاکسی طبق روال همیشگی، تنها سالی یک‌بار اضافه می‌شود که این امر در فروردین امسال انجام شد.

وی افزود: بر اساس اینکه شاهد افزایش قابل توجه لوازم یدکی و اقلام اساسی پس از افزایش کرایه و طی ماه‌های پس از آن بودیم، شورای شهر ساری در جلسه‌ای که تقریباً، یک ماه پیش برگزار کرد، تصمیم گرفت تا با افزایش نرخ کرایه شهری در ساری موافقت کند که البته این تصمیم باید پس از ارجاع به فرمانداری در جلسه کمیسیون انطباق طرح و تأیید شود تا پس از ابلاغ به شهرداری و نامه به سازمان تاکسیرانی، قابلیت اجرایی پیدا کند.

مدیرعامل تاکسیرانی شهرداری ساری خاطرنشان کرد: افزایش نرخ کرایه شهری در مرکز استان فعلا در حد زمزمه است و به‌صورت قانونی، چیزی عنوان نشده است؛ هر چند افزایش آن را شورای شهر مصوب و به مراجع ذی‌صلاح اعلام شده است.

رئیس اتحادیه آژانس‌های تلفنی ساری نیز در پاسخ به سوال خبرنگار ما در این خصوص که آیا امکان افزایش نرخ آژانس‌های تلفنی نیز در پی زمزمه‌های افزایش نرخ کرایه درون شهری در مرکز استان وجود دارد یا خیر، گفت: در جلسه اخیر کمیسیون نظارت که در پنجشنبه گذشته برگزار شد، نرخ جدید کرایه آژانس‌های تلفنی ساری تصویب شد.

محمدتقی سهرابی افزود: نزدیک به چهار سال است که هیچگونه افزایشی در نرخ کرایه آژانس‌های تلفنی در مرکز استان نداشتیم و طی سال‌جاری، با افزایش چشمگیر و چند برابری اجناس که هزینه‌های مضاعفی را بر رانندگان تحمیل کرده است، با افزایش نرخ آژانس‌های تلفنی موافقت شده است.

وی خاطرنشان کرد: نرخ کرایه آژانس‌های تلفنی ساری از 5 هزار تومان به 6 هزار تومان تغییر پیدا کرد و از روزهای آینده اعلام رسمی به آژانس‌ها، اجرایی خواهد شد.

به گفته سهرابی، 327 آژانس تلفنی و بیش از 4 هزار راننده در آژانس‌های تلفنی مرکز مازندران مشغول فعالیت هستند.

نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
مهمترین عناوین

کیمیا سامانه